tablice interaktywne

i

Autor: Łukasz Piekarski Tablice systemu pojawiły się m.in. na Al. 23 stycznia

W Grudziądzu pojawił się System Informacji Pasażerskiej. Nie będzie go na wszystkich przystankach

2022-12-05 12:14

Na niektórych przystankach muszą wystarczyć tradycyjne rozkłady. Nie wszędzie w Grudziądzu udało się zamontować system informacji pasażerskiej. To nowe tablice, na których pojawiają się komunikaty odnośnie odjazdu i przyjazdu pojazdów komunikacji miejskiej.

Tylko niektóre przystanki w Grudziądzu wyposażone zostały w tablice elektroniczne, na których wyświetlane są komunikaty.

W pierwszej kolejności ustawiliśmy ten system na tych przystankach, na których już funkcjonował. Następne pojawią się w przyszłym roku, w miarą możliwości finansowych. System jest wyposażony w kamery i system nagrywania obrazu. Także jeżeli będzie stawiali kolejne tablice, to na pewno będą one wyposażone w monitoring - mówi Anna Majchrzak Poniewierka z Urzędu Miejskiego.

Dzięki kamerom zamontowanym pod tablicami, pasażerowie oczekujący na tramwaj czy autobus mają czuć się bezpieczniej. Monitoring odstraszać ma także potencjalnych wandali.

W ostatnich dniach system nie działał. Jak informowali nas słuchacze - na tablicach wyświetlał się napis "Kalibracja systemu". W poniedziałek, w godzinach porannych na ekrany z powróciły informacja o przyjazdach i odjazdach pojazdów komunikacji miejskiej.

Za ile przyjedzie tramwaj czy autobus można w dowolnej chwili i miejscu sprawdzić za pomocą aplikacji na smartfony.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Pani Józefa spod Miechowa prowadzi Fundację Koci Dom. Sama zajmuje się niemal 30 pododopiecznymi