Katarzyna Bonda w Grudziądzu

i

Autor: Nadesłane pisarka Katarzyna Bonda

W Grudziądzu odbędzie się spotkanie autorskie z Katarzyną Bondą!

2020-09-14 10:44

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Spotkanie na żądanie - odsłona druga” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Katarzyna Bonda - jedna z najpopularniejszych autorek powieści kryminalnych w Polsce. Z wykształcenia dziennikarka i scenarzystka. Urodzona w 1977 w Białymstoku. Obecnie mieszka w Warszawie.Wszystkie jej powieści zyskały status bestsellerów. Jest autorką trylogii kryminalnej z Hubertem Meyerem: „Sprawa Niny Frank”, „Tylko martwi nie kłamią”, „Florystka”, dokumentów kryminalnych „Polskie morderczynie” i „Zbrodnia niedoskonała” oraz podręcznika „Maszyna do pisania”. Ogromną popularność oraz prestiżowe nagrody (ponad 2 miliony sprzedanych egzemplarzy w Polsce) przyniosła jej seria z profilerką Saszą Załuską: „Pochłaniacz”, „Okularnik”, „Lampiony”, „Czerwony Pająk”. „Pochłaniacz” otrzymał Nagrodę Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Kryminałów 2015, a „Okularnik” – nagrodę Bestsellery Empiku 2015. Prawa do wydań zagranicznych zostały dotąd sprzedane do 15 krajów, zakupiły je największe wydawnictwa na świecie, m.in. Hodder & Stoughton i Penguin Random House.

Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują bezpłatne wejściówki, które można odebrać Wypożyczalni Głównej Biblioteki Miejskiej przy ulicy Legionów 28. Jedna osoba może odebrać dwie wejściówki.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 1 października o godz. 18:00 w Klubie Akcent przy ulicy Wybickiego