szlachetna paczka

i

Autor: Łukasz Piekarski Decyzję o braku rejonu grudziądzkiej "Szlachetnej Paczki" podjęło stowarzyszenie "Wiosna"

W Grudziądzu nie będzie magazynu "Szlachetnej Paczki". Co dalej z rodzinami i wolontariuszami?

2022-10-11 1:18

Weekendu cudów w Grudziądzu nie będzie. Zgłoszenia rodzin z miasta i powiatu grudziądzkiego zostaną przejęte przez okoliczne rejony. Potrzebni są jednak wolontariusze na miejscu - w Grudziądzu.

Grudziądz znika z mapy rejonów Szlachetnej Paczki. Taką decyzję podjęło stowarzyszenie „Wiosna”, które organizuje akcje.

Jako Szlachetna Paczka staramy się docierać do ludzi potrzebujących i liczba otwartych rejonów i ich lokalizacje są wynikiem analiz. Nie zawsze otwieramy wszystkie lokalizacje, które wcześniej funkcjonowały. Staramy się co roku otwierać rejony w nowych miejscach - Mówi Magdalena Kowacka, menadżer zarządzający Szlachetną Paczką. 

Oznacza to, że w Grudziądzu po raz pierwszy od wielu lat nie zostanie zorganizowany magazyn. Przypomnijmy, dotychczas darczyńcy swoje paczki zwozili do Mariny, a wcześniej m.in. do Szkoły Podstawowej nr 16. Mimo to, rodziny z naszego miasta nie zostaną bez pomocy.

Rodziny zostaną podpięte do sąsiednich rejonów. Między innymi Świecie, Wąbrzeźno, czy na przykład Toruń - dodaje nasz rozmówca.

W związku z tym w Grudziądzu potrzebni są także wolontariusze. Rekrutacja wciąż trwa. Droga, którą trzeba przebyć jest prosta i szybka. 

To ostatni moment, by dołączyć do wolontariuszy nadchodzącej edycji Szlachetnej Paczki czy Akademii Przyszłości! By się zgłosić, wystarczy wejść na stronę www.superw.pl i wypełnić krótki formularz - przekazuje Anna Gaik, Menadżerka ds. PR Stowarzyszenia "Wiosna".

Po naborze wolontariuszy przygotowane zostaną bazy rodzin.

Zgłoszenia rodzin tak naprawdę już się rozpoczęły. Wystarczy wejść na stronę moja.szlachetnapaczka.pl i wybrać opcję "Zgłaszam rodzinę". Możemy to robić na terenie całej Polski. Otwarcie bazy rodzin zaplanowaliśmy na 12 listopada - dodaje Magdalena Kowacka.

Tegoroczny finał „Szlachetnej Paczki” zaplanowano na weekend 10 i 11 grudnia. Tym razem bez Grudziądza.

Wokół "Szlachetne Paczki" w Grudziądzu robiło się gorąco

Dotychczasowym liderem akcji w Grudziądzu był - Piotr Rohde. Stowarzyszenie WIOSNA na początku marca bieżącego roku poinformowało jednak, że zakończyło współpracę z obecnym radnym. To samo stowarzyszenie odmówiło wówczas odpowiedzi na powody swojej decyzji.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: eska@grudziadz.pl

Szlachetna Paczka 2020: Komu pomagamy w tym roku?