MZK Grudziądz

i

Autor: Damian Pieczonka Autobusy nie będą kursować ulicą Waryńskiego

Utrudnienia na ulicy Waryńskiego w Grudziądzu I zmiana tras autobusów. Nieczynne będą przystanki

2022-07-04 10:15

Kierowcy ale I pasażerowie komunikacji miejskiej w Grudziądzu, muszą spodziewać się sporych utrudnień. Będą zmiany w ruchu spowodowane zamknięciem przejazdu przez jedno ze skrzyżowań, znajdujących się w ciągu ulicy Waryńskiego. To spowoduje zmianę tras autobusów. Nieczynne będą wszystkie przystanki na wyłączonej trasie. Dojście do najbliższych zajmie więc kilkanaście minut.

Pasażerów komunikacji miejskiej w Grudziądzu czekają spore zmiany. W związku z pracami prowadzonymi w obrębie skrzyżowania Waryńskiego – Stomil – Ruchniewicza I całkowitym jego zamknięciem, od środy 6 lipca do odwołania wyłączone z użytku będą przystanki zlokalizowane na trasie, po której autobusy nie pojadą. A chodzi tu o ulice Mikołaja z Ryńska oraz Waryńskiego, aż do Ronda gen. Maczka. Autobusy pojadą zastępczą trasą, która wiedzie równolegle do zamkniętego odcinka drogi. Objazd dla wszystkich autobusów odbywać się będzie ulicami Piłsudskiego oraz Łyskowskiego. I tu wsiąść będzie można do pojazdu na każdym zlokalizowanym na trasie przejazdu przystanku.

Zobacz także: Olimpia Grudziądz ma nowego trenera. To doświadczony szkoleniowiec

Utrudnienia dla kierowców

Zmiany te dotyczą także kierowców samochodów, choć objazdy możliwe będą przez inne ulice poprzeczne takie jak chociażby ulica Kochanowskiego. Autobusy na niej nie zostały dopuszczone do ruchu przez znajdujące się tu progi spowalniające ruch oraz utrudniony skręt dla pojazdów o dużych gabarytach z ulicy Kochanowskiego w Mikołaja z Ryńska. Charakterystyka tego miejsca, jak I innych ulic, trwających remontów czy po prostu stanu dróg nie daje możliwości organizacji komunikacji publicznej z wykorzystaniem krótszych objazdów.

Dłuższy spacer do przystanków

Do przystanków zlokalizowanych na ulicy Łyskowskiego, które obowiązywać będą od środy 6 lipca do odwołania, jest niestety dużo dalej. Pasażerowie powinni uwzględnić ten fakt doliczając czas potrzebny na dotarcie do wyznaczonych punktów. Średni czas drogi na pieszo wynosi około 12 minut. Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich w Grudziądzu, ulice Ruchniewicza oraz Kunickiego mają wykonane ciągi piesze I swobodnie można się nimi poruszać, mimo trwających tu remontów nawierzchni ulic.