mpgn uchwała

i

Autor: Łukasz Piekarski Projekt uchwały MPGN-u ma trafić na kwietniową sesję rady miejskiej

Finanse

Umorzą długi swoim lokatorom? MPGN w Grudziądzu przygotował projekt uchwały

2023-03-23 10:29

Chcemy walczyć z problemami, nie z ludźmi. Takie przesłanie popłynęło z dzisiejszej konferencji prasowej władz Grudziądza oraz prezesów dwóch spółek miejskich: OPEC-u i MPGN-u. Ci drudzy przygotowali projekt uchwały oddłużeniowej.

Chcą umorzyć długi swoim lokatorom. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Nieruchomościami w Grudziądzu przygotowało uchwałę oddłużeniową. Nie będzie ona dotyczyła jednak aktualnych długów.

Nie będzie dotyczyło to bieżącego zadłużenia. Oddłużenie dotyczyć będzie lat 90. i 2000, czyli okresu transformacji ustrojowej. Wówczas wygenerowano największy nawis zadłużeniowy - mówi Leszek Czaplewski, prezes MPGN-u.

Uchwała będzie zawierała dwa rozwiązania.

Pierwsze rozwiązanie to jednorazowa wpłata lokatora w wysokości 30 proc. długu i umorzenie 70 proc. długu oraz wszystkich odsetek - przekazuje szef spółki.

Drugie rozwiązanie przygotowano z myślą o najuboższych mieszkańcach Grudziądza.

Drugie rozwiązanie to spłacenie przez lokatora w ratach 40 proc. długu i umorzenie 60 proc. długu oraz wszystkich odsetek. Te raty musiałyby zostać spłacone do końca grudnia 2024 roku - dodaje Leszek Czaplewski.

Wnioski o oddłużenie lokatorzy będą mogli składać tylko do 31 stycznia 2024 roku.​ Uchwała na obrady rady miejskiej ma trafić w kwietniu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

S. KALETA: PRAWDZIWA REFORMA SĄDOWNICTWA BĘDZIE PO WYBORACH