ulica Kruszelnickiego

i

Autor: Urząd Miejski w Grudziądzu Prace remontowe na ulicy Kruszelnickiego w Grudziądzu trwały od kwietnia

Ulica Kruszelnickiego w Grudziądzu otwarta. Zakończył się remont i budowa mostu na Trynce [ZDJĘCIA, AUDIO]

2020-11-20 10:28

Remont ulicy Kruszelnickiego w Grudziądzu dobiegł końca. W piątek 20 listopada nastąpiło oficjalne otwarcie. Ulica jest przejezdna i usprawni, a także poprawi dojazd do osiedla zwanego Kapustą. Niebawem dojeżdżać tu będą autobusy. Stało się to możliwe dzięki wybudowaniu nowego mostu nad kanałem Trynka. Zobacz zdjęcia i posłuchaj relacji z otwarcia ulicy.

Prototypy aut, które nigdy nie trafiły do produkcji | ESKA XD - Prosto z salonu #9

Ulica Kruszelnickiego jest już otwarta. Zakończyła się przebudowa ulicy w rejonie osiedla Nowe Tarpno w Grudziądzu. Wymieniono nawierzchnię, która częściowo była z kostki betonowej, poszerzono, wykonano chodniki I fragment ścieżki rowerowej. Jest też zatoka autobusowa I przystanek. W ciągu ulicy powstał zupełnie nowy most nad kanałem Trynka. Poprzedni z drewnianą nawierzchnią był wąski I ciągle ulegał degradacji. Teraz jest bezpiecznie I komfortowo dla kierowców I dla pieszych.

Zobacz też: Grudziądzcy policjanci latać będą dronem. Patrole z powietrza zaplanowano nad lasem i Wisłą

Ulica Kruszelnickiego zmieniła się diametralnie

W ramach inwestycji przebudowano ulicę Kruszelnickiego oraz fragment ulicy Dąbrowskiego na odcinku od ulicy Legionów do ulicy Piłsudskiego. Ulica zyskała nową zatokę autobusową i ścieżki pieszo-rowerowe oraz nowe ledowe oświetlenie. Przebudowano zjazdy oraz odwodnienie drogi. Ponadto rozebrany został wcześniej funkcjonujący w tym miejscu mostek z konstrukcji stalowej. Zastąpiono go dwupasmowym betonowym mostem z chodnikiem i ścieżką rowerową.

Zdasz test na pieszego? Sprawdź, czy nie stwarzasz zagrożenia!

Pytanie 1 z 15
Kiedy pieszy ma obowiązek posiadać odblaski?

Oddajemy kolejną inwestycję drogową – ul. Kruszelnickiego wraz z nowym mostkiem. To inwestycja realizowana w ramach projektu tzw. „niskiej emisji”. Planujemy tutaj przebieg jednej z linii autobusowych. To była długo wyczekiwana inwestycja. Wszyscy doskonale pamiętamy w jakim stanie był poprzedni mostek. Ta modernizacja niewątpliwie poprawi bezpieczeństwo mieszkańców pobliskiego osiedla. To kolejna ważna inwestycja, którą oddajemy mieszkańcom – mówił Prezydent Maciej Glamowski.

Projektowana konstrukcja oraz parametry jezdni i mostku przez kanał Trynka dostosowane zostały do obsługi niskoemisyjnych autobusów z napędem elektrycznym. Projektowany mostek umożliwi bezkolizyjne przeprowadzenie ruchu kołowego w ciągu ulicy Kruszelnickiego oraz Dąbrowskiego. Możliwy będzie również przejazd pojazdów ratunkowych Straży Pożarnej jako alternatywa dla ulicy Karabinierów, co poprawi bezpieczeństwo mieszkańców osiedla Nowe Tarpno.

Przeprawa przez każdy ciek wodny jest dużym utrudnieniem, mieliśmy sporo głosów, że prace były uciążliwe dla mieszkańców. Inwestycja została ukończona w terminie. Teraz można cieszyć się nową ulicą – mówił Jarosław Murgała z Zarządu Dróg Miejskich.

Otwarcie po remoncie ulicy Kruszelnickiego w Grudziądzu

Wykonawcą robót budowlanych była firma STRABAG Sp. z o.o. z siedzibą w Pruszkowie. Wartość inwestycji wyniosła około 4,9 mln zł. Zadanie zostało dofinansowane ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014 -2020.