marcin warcholak

Autor: Olimpia Grudziądz Festiwal bramek w Gdyni rozpoczął boczny defensor grudziądzkiej Olimpii, Marcin Warcholak (na zdjęciu)

Udany początek ligowej wiosny w wykonaniu piłkarzy Olimpii! Wysoka wygrana w Gdyni

2022-03-12 14:24

Piłkarze Olimpii Grudziądz od mocnego uderzenia rozpoczęli wiosenną część sezonu na trzecioligowych boiskach. Podopieczni trenera Marcina Płuski na początek wygrali na wyjeździe z Bałtykiem Gdynia 4:1!

Piłkarze Olimpii do spotkania ligowego z gdyńskim Bałtykiem podchodzili mocno zmotywowani po pucharowej wygranej z Wisłą Kraków. Przypomnijmy, w półfinale Fortuna Pucharu Polski "Biało-zieloni" zmierzą się z Lechem Poznań.

Festiwal bramek (a padło ich aż pięć) rozpoczął Marcin Warcholak. Boczny obrońca Olimpii w 31' minucie trafił do siatki gospodarzy po silnym uderzeniu z rzutu wolnego. Po przerwie wynik długo nie ulegał zmianie. W 77' minucie Bałtyk zdołał doprowadzić do wyrównania. Zamieszanie w polu karnym grudziądzan wykorzystał Igor Jankowski.

Gospodarze długo z prowadzenia się nie cieszyli. Najpierw w 82' minucie swoją pierwszą bramkę w barwach Olimpii zdobył Hubert Antkowiak. Trzy minuty później było już 3:1 dla grudziądzan, po tym jak do własnej bramki trafił Oskar Sikorski. W doliczonym czasie gry wynik na 4:1 po raz w drugim w tym meczu ustali Antkowiak.

Dzięki tej wygranej piłkarze Olimpii Grudziądz na pewno pozostaną na fotelu lidera grupy II trzecioligowych rozgrywek. W kolejnym meczu "Biało-zieloni" zmierzą się na własnym stadionie z Zawiszą Bydgoszcz. Ten mecz już 19 marca o godzinie 18.

Olimpia Grudziądz: Olszewski - Rzepka (66. Leszczyński), Witasik, Wicki, Karankiewicz, Warcholak - Cywiński, Zawada (88. Jarzec), Cabrera (73. Karmański), Bojas (66. Kaczmarek) - Antkowiak.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl