usmiech z klasa

i

Autor: Łukasz Piekarski Akcję zorganizowano w I LO w Grudziądzu

Uczniowie I LO w Grudziądz poznali higienę jamy ustnej. W ramach akcji "Uśmiech z klasą" [FOTO]

2022-11-20 12:12

Dyskutowali o profilaktyce i higienie jamy ustnej. W I LO w Grudziądzu zorganizowano akcję „Uśmiech z klasą”. Udział wzięli uczniowie wszystkich klas.

„Uśmiech z klasą”. Pod takim hasłem w I LO w Grudziądzu zorganizowano spotkanie profilaktyczne o higienie jamy ustnej.

Celem naszej akcji i tego spotkania jest szerzenie wiedzy na temat zdrowia i higieny jamy ustnej wśród młodzieży - mówi Anna Wiśniecka, koordynatorka akcji.

Wspólnie z asystentkami, higienistkami i lekarzami szerzymy tą profilaktykę, żeby osoby w wieku 16-19 lat nie miały później problemów na przykład z próchnicą - dodaje dentysta Maciej Maszewski.

Akcję zorganizowano w I LO w Grudziądzu. Udział - podczas dwóch dni - wzięli uczniowie z klas od pierwszej do czwartej.

Uważam, że to świetne spotkanie, ponieważ w dzisiejszych czasach większość ludzi ma problemy z jamą ustną i ogólnie z zębami. Wszyscy chodzimy do dentysty i fajnie jest poznać pracę tego dentysty - mówi Lidia, uczennica I LO w Grudziądzu.

Są tutaj ludzie, którzy na przykład rozszerzają biologię i mają w przyszłości w planach pójść na medycynę. Według mnie od takich prelegentów można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy i z pewnością się zainspirować - dodaje Jakub, również uczeń grudziądzkiej "jedynki".

W przyszłości podobne spotkania mają być kontynuowane w innych - grudziądzkich szkołach.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Kamil Kosowski przydałby się Michniewiczowi? Mówi o asystach do Lewandowskiego