pesele ukraina grudziadz

i

Autor: Nadesłane/Urząd Miejski w Grudziądzu Rusza proces nadawania nr PESEL uchodźcom z Ukrainy

Uchodźcy z Ukrainy dostaną nr PESEL. Miasto przygotowało specjalne punkty [INFORMACJE]

2022-03-15 20:34

W środę (16 marca) zgodnie z przepisami prawy urzędy stanu cywilnego zaczną procedurę przyjmowania wniosków o nadanie numeru PESEL dla uchodźców z Ukrainy w związku z trwającym tam konfliktem zbrojnym.

Urząd Stanu Cywilnego do końca tygodnia pracować będzie od godziny 7.30 do godziny 18.00 i realizować będzie przyjmowanie wniosków w związku z trwającą wojną.

Wnioski takie składać mogą obywatele Ukrainy, którzy przekroczyli ukraińsko-polską granicę po 24 lutego - informuje Karol Piernicki, rzecznik grudziądzkiego ratusza.

Cztery punkty w Grudziądzu:
  • mobilny punkt, który będzie działał w bursie szkolnej przy Hallera. Jest on dedykowany osobom zakwaterowanych w tym obiekcie i hotelu klubu "Start"
  • jeden punkt w USC przy ul. Mickiewicza 28/30 - tylko dla uchodźców z bursy i "Startu", którzy zdecydują się tutaj dotrzeć
  • dwa dodatkowe punkty w USC przy Mickiewicza 28/30 dla uchodźców, którzy przyjechali do prywatnych mieszkań

Wnioski dostępne będą w budynku urzędu, ale również można je pobrać TUTAJ (wersja w języku ukraińskim) lub TUTAJ (wersja w języku rosyjskim).

Nie ma konieczności udawania się wszystkich zainteresowanych osób do urzędu już pierwszego dnia akcji - apeluje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Ambasador Ukrainy ocenia: Zachód się zmieni po tej wojnie