straz pozarna

i

Autor: Pexels Na miejscu pojawili się strażacy z Grudziądza

Bezpieczeństwo

Trzy osoby zatruły się czadem. Strażacy z Grudziądza przypominają o czujkach!

2023-12-11 10:01

Zatrucie tlenkiem węgla w jednej z kamienic w centrum Grudziądza. Trzy osoby trafiły do szpitala. O szczegółach piszemy na eska.pl.

Trzy osoby trafiły do szpitala w wyniku zaczadzenia. W niedzielne przedpołudnie w jednym jednym z mieszkań na ulicy Wąskiej w Grudziądzu interweniowali strażacy. Doszło do zatrucia tlenkiem węgla.

O odpowiednim zabezpieczeniu się przed takimi sytuacjami mówi Paweł Korgol, oficer prasowy lokalnej komendy Straży Pożarnej.

Musimy zadbać aby te urządzenia były w sposób prawidłowy użytkowane i żeby były sprawne. Musimy zadbać również o przewody kominowe, czyli te kominowe, dymowe i wentylacyjne. To musi zrobić kominiarz. Powinniśmy taki przegląd robić cztery lub dwa razy w roku - opowiada strażak.

Jeśli chodzi o zatrucie tlenkiem węgla w kamienicy przy ulicy Wąskiej - to trójka poszkodowanych trafiła do grudziądzkiego szpitala na dalsze badania.

Strażacy z Grudziądza przypominają także o możliwości zainstalowania w swoich domach, czy też mieszkaniach małych czujek tlenku węgla.

To małe urządzenie, którego koszt to ok. 100 złotych. Wykrywa ten bardzo trujący dla ludzkiego ciała gaz i informuje nas o tym sygnałem. Nasze zmysły nie wykrywają tlenku węgla, dlatego jesteśmy tutaj zdani tylko na obserwację - dodaje Paweł Korgol.

Każdy - kto chce posiadać czujkę, a nie wie gdzie powinna być zainstalowana lub nie umie jej zamontować - może prosić o pomoc straż pożarną.​

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl