Trwają prace na odcinku ulicy Waryńskiego. Utrudnienia nie tylko dla kierowców

i

Autor: Paulina Mroczka

Trwają prace na odcinku ulicy Waryńskiego. Utrudnienia nie tylko dla kierowców

2022-07-14 0:07

Utrudnienia w poruszaniu się po Grudziądzu odczuwają zarówno kierowcy jak i pasażerowie komunikacji miejskiej. Od ponad tygodnia nieprzejezdny jest odcinek ulicy Waryńskiego tj. od ulicy Ruchniewicza do Ronda gen. Maczka.

Organizacja ruchu w obrębie ulicy Waryńskiego zmianie uległa 6 lipca. Pomimo tego, kierowcy do dziś nie przyzwyczaili się do obowiązujących objazdów. Te prowadzą m.in ulicą Piłsudskiego czy Waryńskiego. Zmiany podyktowane są inwestycji „Budowa drogi łączącej ulicę Waryńskiego z ulicami Rapackiego i Dworcową” i będą funkcjonować do odwołania. Obecna organizacja ruchu to nie lada wyzwanie zwłaszcza dla mieszkańców osiedla Kuntersztyn.

Z użytku wyłączone zostały przystanki autobusowe na ulicy Mikołaja z Ryńska oraz analogicznie pozostałe zlokalizowane na ulicy Waryńskiego, aż do Ronda gen. Maczka. To natomiast nie jedyne utrudnienie dla pasażerów komunikacji miejskiej. Od połowy czerwca w Grudziądzu nie kursują również tramwaje. O postępach prac będziemy informować na bieżąco zarówno tutaj, jak i na naszej Eskowej antenie na 90,6. Dodatkowe informacje znajdziecie w artykule poniżej.