Trwa 8 edycja akcji Twoja krew - moje życie

i

Autor: ZK Grudziądz

Trwa 8 edycja akcji "Twoja krew - moje życie"

2020-05-21 22:32

Epidemia nie powstrzymała mieszkańców od udziału w zbiórce krwi. Przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa, zbierano bezcenny lek, który potrzebny jest każdego dnia. Ze zbiórki krwi, skorzystają przede wszystkim dzieci, które ucierpiały na skutek wypadków komunikacyjnych.

Pomagali chętni mieszkańcy i jak co roku także - służby mundurowe. Funkcjonariusze przy każdej organizowanej akcji licznie gromadzą się, by oddać cząstkę siebie. Krew to bezcenny lek, którego nic nie jest w stanie zastąpić, dlatego tak bardzo jest potrzebny

Akcja organizowana jest od ośmiu lat. Zazwyczaj punktem poboru krwi było Starostwo Powiatowe w Grudziądzu. Tym razem z przyczyn epidemiologicznych, zdecydowano o zmianie lokalizacji. Krew pobierano w punkcie krwiodawstwa przy ulicy Włodka. Od samego rana, chętni ustawiali się w kolejce. Ze względu na bezpieczeństwo, każda osoba była zobligowana do posiadania maseczki. Przy wejściu mierzono temperaturę ciała i proszono o wypełnienie ankiety, dotyczącej stanu zdrowia dawcy.

Honorowo krew można oddać jeszcze jutro tj. 22.05 od godziny 8:00 - 11:30.