szpital grudziadz

i

Autor: Radio ESKA Do pomocy w grudziądzkim szpitalu oddelegowany m.in. pięciu strażaków

Trudna sytuacja personelu grudziądzkiego szpitala! Medycy z regionu odwołują się od nakazów wojewody!

2021-03-17 13:33

Medycy z regionu nie garną się, by wspomóc szpital w Grudziądzu. Gotowość do pracy wyraził na razie tylko 1 lekarz i 1 pielęgniarka. Wsparcia „Biegańskiemu” udzielają również strażacy.

Grudziądzki szpital problemy z personelem odczuł najbardziej w nocy z 15 na 16 marca, gdy przywieziono tutaj kilkudziesięciu pacjentów z covid-19. To właśnie wtedy internet obiegły zdjęcia długiej kolejki karetek przy wjeździe na SOR.

ZOBACZ TEŻ - Kolejka karetek pod SOR-em w Grudziądzu! Przybywa pacjentów chorych na COVID-19 [ZDJĘCIA]

Wojewoda wydał 35 osobom nakaz pracy w grudziądzkiej lecznicy. Z tej grupy zgłosił się tylko jeden lekarz i jedna pielęgniarka. Pozostali medycy odwołują się od nakazu.

Z odsieczą do oddziałów covidowych w Grudziądzu ruszyli nawet strażacy. Decyzją wojewody trafiło ich tutaj na razie pięciu. Nie wykluczone, że w przyszłym tygodniu pojawią się kolejni.

Problemy z medykami w grudziądzkim szpitalu. Spod lecznicy mówi Łukasz Piekarski. Posłuchaj:

Obecnie w szpitalu w Grudziądzu hospitalizowanych jest 318 pacjentów z koronawirusem z czego 36 podłączonych do respiratora.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Raport z Anteny 17.03