siatkarki stal 33

i

Autor: Nadesłane / KS Stal Grudziądz Siatkarki Stali Grudziądz czekają na losowanie półfinałów

Siatkówka

Trener siatkarek Stali Grudziądz o awansie i szansach na medal

2023-04-04 9:29

Bez porażki przebrnęły przez ćwierćfinały. Siatkarki Stali Grudziądz awansowały do najlepszej szesnastki Mistrzostw Polski Młodziczek. - Jestem zadowolony z atmosfery w zespole – mówi trener Konrad Biernacki.

Dziewczyny pokazały, że zespół jest najważniejszy. Poza tym, jeśli chodzi o kwestie techniczne na boisku, to dziewczyny bardzo fajnie zagrały w elementach zagrywki i przyjęcia. Jestem jednak przekonany, że w i tych aspektach przed nami jeszcze sporo pracy. Wierzę w swój zespół i myślę, że te dziewczyny stać na wszystko. Nawet na złoty medal - mówi Konrad Biernacki, trener siatkarek grudziądzkiej Stali.

Młode siatkarski grudziądzkiej Stali zagrają w półfinałach Mistrzostw Polski. Podopieczne trenera Konrada Biernackiego po kolei odprawiły swoje rówieśniczki z Turka, Rzeszowa i Tomaszowa Mazowieckiego.

Dziewczyny zagrały bardzo konsekwentnie i z ogromnym zaangażowaniem. Na szczególne uznanie zasługują także kibice z Tomaszowa Mazowieckiego, którzy stworzyli świetną atmosferę na trybunach. Dało się to odczuć podczas niedzielnego spotkania z nami, w którym czułem się jak na finale Mistrzostw Świata - dodaje szkoleniowiec młodziczek.

Teraz grudziądzanki są w gronie szesnastu najlepszych zespołów w kraju. Czy mają szansę na medal?

Myślę, że na razie ciężko jest cokolwiek prognozować. Wszystkie szesnaście zespołów są na bardzo wysokim poziomie. O sukcesie zdecyduje forma dnia i zdrowie zawodniczek - odpowiada Konrad Biernacki.

Stal swoich półfinałowych rywali pozna w najbliższą środę. Grudziądzanki dzięki wygranej w ¼ mają sporą szanse być gospodyniami jednego z turniejów.​

Konrad Biernacki, trener siatkarek Stali Grudziądz o awansie do półfinału. Posłuchaj:

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl