Narkotyki wszyte w kurtkę

i

Autor: KMP w Grudziądzu Mężczyzna unikał kary pozbawienia wolności za spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego.

Trefny pasażer taksówki - narkotyki miał zaszyte w kurtce!

2020-02-06 9:51

29-latek wpadł podczas rutynowej kontroli drogowej. Prawie 400 gramów amfetaminy wszyte miał pod poszewką swojej kurtki. Grudziądzanin był poszukiwany.

Do zdarzenia doszło we wtorek (04.02) na ul. Piłsudskiego. Policjanci do rutynowej kontroli zatrzymali taksówkę. Podczas sprawdzania dokumentów i stanu technicznego samochodu, funkcjonariusze zauważyli, że pasażer wygląda na bardzo zdenerwowanego. Mężczyzna był pobudzony i wykonywał gwałtowne ruchy.

Podejrzane zachowanie, zaniepokoiło Policjantów. Postanowili wylegitymować pasażera taksówki. Okazał się nim mieszkaniec Grudziądza, poszukiwany przez sąd do odbycia kary. 29-latek został skazany na 5 lat pozbawienia wolności za spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego.

Do tego w trakcie przeszukiwania mężczyzny, mundurowi wyczuli pakunek wszyty pod jego kurtkę. Było tam prawie 400 gramów białego proszku. Badania wykazały, że to amfetamina.

Skazany jest już w zakładzie karnym, gdzie spędzi najbliższe 5 lat. Poza tym, za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi mu dodatkowo 10 lat za kratkami.