Trasa Parkrun oznakowana

i

Autor: Parkrun Grudziądz

Trasa Parkrun oznakowana

2020-05-12 22:47

Biegacze grupy Parkrun, niebawem przebiegną po oznakowanej trasie. Zadanie wykonano w ramach GBO. Leśna 5 kilometrowa ścieżka prowadzi przez grudziądzki Las Komunalny.

Co sobotnie biegi Parkrun z wiadomych przyczyn zostały wstrzymane. Podczas przerwy, udało się jednak oznakować trasę, którą każdego tygodnia pokonują setki biegaczy z Grudziądza i okolic. Parkrun to inicjatywa znana na całym świecie, w którym biorą udział zarówno amatorzy jak i profesjonaliści. Sportowe wydarzenie odbywa się co tydzień przy Rondzie ks. Jerzego Popiełuszki. Standardowo, spotkanie rozpoczyna się od krótkiej rozgrzewki, następnie - punktualnie o godzinie 9:00, uczestnicy walczą o jak najlepszy czas.

Na starcie zamontowano tablicę informacyjną, z której możemy dowiedzieć się więcej o inicjatywie. Na trasie znalazły się drewniane słupki, informujące o kierunku trasy i kilometrażu. Koszt zadania wyniósł niecałe 5,5 tysiąca złotych.

Oznakowanie trasy będzie dostępne dla wszystkich przez cały rok. Mogą z niej korzystać nie tylko uczestnicy Parkrun, ale także spacerowicze, osoby maszerujące z kijkami czy nawet turyści. O wznowieniu treningów, będziemy informować na bieżąco zarówno tutaj jak i na naszej eskowej antenie.