Trwa budowa systemu odwodnienia na torze GKM

i

Autor: Piotr Wasiak Nowy system odwodnienia toru to wymóg licencyjny

Tor żużlowy GKM zyska nowe odwodnienie [AUDIO]

2020-02-11 15:07

Trwa kolejna modernizacja stadionu w Parku Miejskim. Wymogi licencyjne zmuszają, aby tor GKM-u był odpowiednio odwodniony. W ramach inwestycji owal zostanie również nieco poszerzony.

Prace na obiekcie rozpoczęły się w ubiegłym tygodniu. Będą przebiegać w dwóch etapach. W pierwszym zamontowany zostanie system odwodnienia. Krawężniki w wewnętrznej części toru zmienią swoje położenie. Przesunięte zostaną o około metr. Drugi etap to uzupełnienie nawierzchni granitowej toru przy Hallera 4.

Nowy system odwodnienia liniowego ma zdecydowanie poprawić możliwość szybszego doprowadzenia nawierzchni do jazdy, po opadach deszczu. To zmniejszy ryzyko odwoływania meczu w przypadku gorszych warunków atmosferycznych. Poprawi się bezpieczeństwo zawodników. Z kolei kibice będą spokojniej patrzeć w terminarz PGE Ekstraligi.

Tomasz Krasiński z GKM o modernizacju toru przy Hallera

Po bieżący remoncie tor przy "H4" zostanie zweryfikowany przez delegata Głównej Komisji Sportu Żużlowego w celu uzyskania nowej licencji.

Od sezonu 2020 na nowo liczyć się będą rekordy grudziądzkiego owalu. Dotychczas rekordzistą był Łotysz - Maksim Bogdanow, który ponad 10 lat temu, cztery okrążenia pokonał w czasie: minuty, czterech sekundy i 41 setnych.

Prace mają zakończyć się w marcu, tak aby nie zaburzyły okresu przygotowawczego.