Teatr kontynuuje koncerty z dystansem

i

Autor: CKT Grudziądz

Teatr kontynuuje koncerty z dystansem

2020-05-20 11:42

Publiczność do teatru przyjść nie może, zatem teatr postanowił przyjść do publiczności. Inicjatywa Centrum Kultury Teatr pn. "Kultura Objazdowa - koncerty z dystansem" to cykl koncertów operetkowych, odbywających się na grudziądzkich osiedlach mieszkalnych w każdy weekend.

Na grudziądzkich osiedlach rozbrzmiewa muzyka na żywo.Operetkowy repertuar prezentuje lokalny śpiewak i reżyser - Zbigniew Kulwicki. Mieszkańcy, w muzycznych wydarzeniach mogą brać udział przebywając w mieszkaniach, wychodząc na balkon czy wyglądając przez okno, zachowując przy tym bezpieczeństwo. Propozycja spotyka się z aprobatą grudziądzan. Podczas koncertów można zaobserwować osoby w każdym wieku, a nawet całe rodziny. Pojawiają się również przygotowane w oknach transparenty z napisem "DZIĘKUJEMY".

"Obok naszej działalności, która przeniosła się do sieci, pomyśleliśmy też, że chcemy dać szansę naszej publiczności, by spotkać się z muzyką na żywo. Zbigniew Kulwicki jest wykształconym wokalistą a także autorem wielu grudziądzkich spektakli, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Zdecydowaliśmy, że tym razem to my odwiedzimy publiczność." - Mówi Beata Kastner z CKT.

Spotkanie z kulturą w sposób tradycyjny nie będzie możliwe jeszcze przez długi czas. W ofercie widnieją jeszcze trzy koncerty.

Najbliższy już w piątek 22 maja o godzinie 18:00 na osiedlu Kopernika, kolejnego dnia również o godzinie 18:00, teatr odwiedzi osiedle Tarpno. Cykl zakończy się koncertem na Kapuście o godzinie 19:30.

Na czerwiec instytucja planuje kolejne tego typu spotkania.