policja dlugi weekend

i

Autor: Nadesłane / KMP w Grudziądzu Drogowe podsumowanie

Drogowe podsumowanie

Tak wyglądał długi weekend na drogach w Grudziądzu. Statystyki od policjantów

2023-06-12 10:42

Policjanci z grudziądzkiej „drogówki” czuwali nad bezpieczeństwem podróżnych, poprzez nadzorowanie głównych ciągów komunikacyjnych naszego miasta oraz powiatu. Na drogach doszło do trzynastu kolizji i jednego wypadku drogowego. Zatrzymali czterech kierujących pod wpływem alkoholu.

W okresie od 7 do 11 czerwca 2023 r. policjanci z grudziądzkiej komendy pracowali na drogach całego powiatu. Największym nadzorem objęli główne ciągi komunikacyjne.

Reagowali na wykroczenia, głównie przekraczanie dopuszczalnej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu, niestosowanie się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa i nieprawidłowy przewóz dzieci - tłumaczy Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

Policjanci duża uwagę poświęcili bezpieczeństwu niechronionych uczestników ruchu drogowego. Każde naruszenie przepisów wobec pieszych i rowerzystów było zakończone stanowczą reakcją grudziądzkich stróżów prawa.

Długi weekend w Grudziądzu - jak wyglądał na drogach?

W trakcie całego weekendu mundurowi ujawnili 4 kierowców, którzy wsiedli za kierownice po alkoholu.

Na terenie działania grudziądzkiej jednostki policji odnotowano trzynaście kolizji drogowych oraz jeden wypadek - dodaje policjant.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Zabójstwo na Nowym Świecie. Policja zatrzymała sprawców!