moriw basen

i

Autor: Nadesłane / MORIW Grudziądz Wizualizacja basenu odkrytego w Tarpnie

Tak ma wyglądać odkryty basen w Tarpnie. Wizualizacja i projekt już jest

2022-03-12 15:08

Basen w Tarpnie czeka na gruntowny remont. Dokumentacja projektowa na przeprowadzenie modernizacji jest przygotowana. Wizualizacje zaprezentowali pracownicy Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Wypoczynku w Grudziądzu.

Mają być zjeżdżalnie, wodny plac zabaw i niecki z poziomem wody przystosowanym do umiejętności pływania. Grudziądzki basen w Tarpnie ma zmienić swoje oblicze. Przygotowana została dokumentacja projektowa.

Ten projekt likwiduje nam główny problem, z którym się borykamy, czyli brak stacji uzdatniania wody. Cały plan polega na zagospodarowaniu tej naszej dużej niecki i wstawienie do niej trzech mniejszych - mówi Izabela Piwowarska, dyrektor MORiW w Grudziądzu.

Trzy powstałe niecki połączone zostałyby plażą z drewnianych desek i pomostów.

Każda z tych niecek byłaby dostosowana swoją głębokością i kształtem do różnych potrzeb, czyli na przykład dla osób, które umieją pływać lepiej lub gorzej. Ponadto zaprojektowana jest także zjeżdżalnia oraz wodny plac zabaw. Dzisiaj już mało kto przychodzi na basen, żeby pływać od słupka do słupka. Szukamy często zabawy i relaksu na świeżym powietrzu - dodaje szefowa ośrodka.

Jest tylko jedna przeszkoda

Największą trudnością, którą wstrzymuje rozpoczęcie prac remontowych na basenie stoją pieniądze, a raczej ich brak. Całkowity koszt remontu wyliczono na 8,5 miliona złotych

Spodziewaliśmy się takich kwot. Największy wydatek to wspomniana przeze mnie stacja uzdatniania wody. Zawsze oczywiście można rozłożyć całą inwestycję na przykład na dwa lub więcej lat - twierdzi Piwowarska.

Nie wiadomo czy i kiedy rozpoczną się prace na basenie odkrytym w Tarpnie. W budżecie miasta na 2022 rok środków na ten cel nie zapisano.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

The Voice Kids 5: Dawid Kwiatkowski wspomina przykre wydarzenie z dzieciństwa