szpital w Grudziądzu

i

Autor: Damian Pieczonka Szpital w Grudziądzu wznawia lecznie pacjentów niezakażonych COVID-19

Szpital zakaźny w Grudziądzu "odmraża" kolejne oddziały. Sprawdź gdzie i od kiedy będą przyjmowani pacjenci [AUDIO]

2020-05-20 14:38

W związku ze zmniejszającą się w Polsce liczbą osób zakażonych SARS-CoV-2 wymagających hospitalizacji Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję o rozpoczęciu "odmrażania " szpitali jednoimiennych. Proces ten rozpocznie się także w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Wł. Biegańskiego w Grudziądzu. Pacjenci nie zarażeni koronawirusem będą przyjmowani od 1 czerwca.

Od 1 czerwca oddziały szpitalne grudziądzkiej lecznicy wznawiają udzielanie świadczeń medycznych pacjentom niezakażonym koronawirusem: oddział chorób wewnętrznych, oddział neurologiczny, oddział onkologii klinicznej, oddział pulmunologiczny, oddział chirurgii naczyń, oddział neurochirurgiczny, oddział kardiologii i kardiochirurgii, oddziały psychiatryczne dla dorosłych oraz dla dzieci i młodzieży. W związku z koniecznością odseparowania pacjentów niezakażonych od Pacjentów, u których potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2, część wyżej wymienionych oddziałów przeniesiona zostanie do budynku "O", oddziały psychiatryczne pozostają w swojej dotychczasowej lokalizacji czyli w budynku "M".

Twoja postawa wobec koronawirusa. Sprawdź, jakim typem jesteś

Pytanie 1 z 8
Od czasu wybuchu pandemii starasz się nie wychodzić z domu

Pacjenci do oddziałów, które wznawiają swoją działalność od 1 czerwca dla osób niezakażonych koronawirusem przyjmowani będą tylko w trybie planowym. Do wyżej wymienionych oddziałów przyjmowani będą tylko ci Pacjenci, których wynik testu w kierunku zakażenie SARS-CoV-2 będzie ujemny. Personel poszczególnych oddziałów będzie kontaktował się Pacjentami informując ich o terminach hospitalizacji oraz o konieczności wykonania testu w kierunku zakażenia koronawirusem, który będzie wykonany w ramach ubezpieczenia zdrowotnego.

Izabela Hirsch-Lewandowska o odmrażaniu szpitala w Grudziądzu
Jak myć ręce, aby chronić się przed koronawirusem?