szpital w grudziądzu

i

Autor: Damian Pieczonka Szpital w Grudziądzu ma czas na oddłużenie i przekształcenie do końca marca 2020 roku

Szpital w Grudziądzu zyskał czas na oddłużenie. Ma dodatkowy rok na przekształcenie w spółkę

2020-10-28 12:22

Przekształcenie lub likwidacja grudziądzkiego szpitala zostało odroczone. Zmieniły się przepisy, które wydłużają czas na podjęcie decyzji. Państwo daje dodatkowe dwanaście miesięcy również na oddłużenie lecznicy. Powodem jest sytuacja epidemiczna w kraju. Miasto zamierza zmienić swoją strategię finansową.

Czy Ava Max zainspirowała się polską gwiazdą? | ESKA XD - CD-ROOM #7

Szpital w Grudziądzu zyskał dwanaście miesięcy na oddłużenie i przekształcenie w spółkę. Możliwa jest również likwidacja ale tego nikt nie zakłada. Pierwotnie lecznica miała przejść reorganizację do końca marca 2020 roku. Sytuacja zmieniła się po wybuchu pandemii koronawirusa. Temat powrócić miał za rok. Teraz Rząd dał miastu więcej czasu. Wiadomo, że Grudziądz zyskał czas do końca marca 2022 roku. To zdaniem włodarzy miasta, zmienia strategię finansową.

Zobacz też: Obniżka czynszów dla lokali gastronomicznych w Grudziądzu. Ile wyniesie i kto z niej skorzysta? [AUDIO]

Zmiana strategii miasta. Odejście od programu naprawczego

Zdaniem Ratusza nie będzie konieczne ubieganie się o 300 milionów złotych pożyczki od Rządu, a także miasto będzie mogło odstąpić od realizacji programu naprawczego. Regionalna Izba Obrachunkowa zobligowała Grudziądz, by ten ograniczył swoje wydatki i przedstawił plan wyjścia z finansowej zapaści, spowodowanej zadłużeniem szpitala. Nowe prawo wejdzie w życie po tym jak prezydent Andrzej Duda podpisze ustawę.