2 lo grudziadz

i

Autor: Nadesłane II LO znalazło się także w czołowej dziesiątce naszego województwa

Szkoły średnie z Grudziądza wyróżnione! Znalazły się w czołówce rankingu Perspektyw [AUDIO]

2021-01-28 13:54

Grudziądzkie szkoły ponownie wyróżnione w prestiżowym rankingu „Perspektyw”. Najlepszą szkołą licealną w naszym mieście zostało II Liceum Ogólnokształcące. Wśród grudziądzkich techników najlepsze ponownie okazało się Technikum im. Mikołaja Kopernika w Zespole Szkół Ekonomicznych.

Miesięcznik „Perspektywy” po raz dwudziesty trzeci przygotował Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadpodstawowych. Wysokie wyniki w regionie osiągnęło pięć grudziądzkich szkół – I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego, II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Króla III Sobieskiego, Zespół Szkół Technicznych im. J. J. Śniadeckich, Technikum im. Mikołaja Kopernika Ekonomisty oraz Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Marii Skłodowskiej-Curie.

„Dwójka” Sobieskiego prócz sukcesu w Grudziądzu, znalazła się także w czołowej dziesiątce placówek z całego województwa.

Ten ranking jest odzwierciedleniem naszej pracy dla szkoły. Najważniejsze jest to, żeby nasi uczniowie dobrze zdali maturę i poszli na wymarzone studia - mówi Małgorzata Tomaszewska, dyrektor II LO w Grudziądzu.

ZOBACZ TEŻ - W "Gastronomiku" nietypowe otrzęsiny. Pierwszacy mają chrzest on line [AUDIO]

Na miejsca w rankingu składają się przede wszystkim wyniki matur. Te w grudziądzkiej „dwójce” w ubiegłym roku były lepsze niż w czasach sprzed pandemii.

Mimo pandemii, przekładanych egzaminów i tej nauki w domu nasi uczniowie zdali lepiej tę maturę, niż w czasach sprzed koronawirusa - dodaje przedstawicielka szkoły.

W Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2021 w województwie kujawsko-pomorskim II LO zajęło 8. miejsce, plasując się tym samym na 193. miejscu w Polsce.

Wśród grudziądzkich techników najlepsze ponownie okazało się Technikum Mikołaja Kopernika w Zespole Szkół Ekonomicznych. Znalazło się ono w samej czołówce rankingu województwa kujawsko-pomorskiego zajmując 5. miejsce. Dzięki ciężkiej pracy uczniów, zaangażowania nauczycieli oraz całej społeczności szkolnej, placówka zdobyła 41. miejsce w rankingu ogólnopolskim.

Równie wysoko w tym roku uplasował się również Zespół Szkół Technicznych. W rankingu województwa zajął 10 miejsce. W przypadku ZSE, jak i ZST są to miejsca wyższe niż przed rokiem.

O rankingu "Perspektyw" mówi Małgorzata Tomaszewska, dyrektor II LO w Grudziądzu. Posłuchaj:

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

ESKA XD #015