Autor: Pixabay Zdjęcie ilustracyjne

PIłka Nożna

Szalony mecz w Łodzi. Olimpia wygrywa w doliczonym czasie gry

2024-08-23 20:04

Piłkarze Olimpii Grudziądz wygrali na wyjeździe z rezerwami ŁKS-u Łódź 4:2. "Biało-zieloni" zwycięstwo zapewnili sobie w doliczonym czasie gry.

Grudziądzanie pierwszą bramkę zdobyli w 11' minucie. Wówczas do siatki trafił Szymon Krocz.

Na drugie trafienie "Biało-zielonych" musieliśmy czekać do drugiej połowy. W 63' minucie golkipera gości pokonał Kacper Cichoń. Wówczas na tablicy wyników mieliśmy rezultat 2:0 dla Olimpii.

Później do głosu zawodnicy z Łodzi. Najpierw w 69' minucie Aleksander Ślęzak pokonał Kacpra Górskiego z linii jedenastu metrów.

Rezerwy ŁKS-u do remisu doprowadziły w 90' minucie. Mateusz Wzięch trafił do bramki Olimpii i mieliśmy już 2:2.

Na tym jednak strzelanie bramek w Łodzi się nie skończyło. Kilkanaście sekund później na prowadzenie ponownie wyszli grudziądzanie. Golkipera gospodarzy pokonał Damian Nowak. Tuż przed końcem meczu sędzia podyktował jeszcze rzut karny dla "Biało-zielonych". Jedenastkę na czwartą bramkę dla podopiecznych trenera Grzegorza Nicińskiego zamienił Tomasz Kaczmarek.

Ostatecznie Olimpia Grudziądz pokonała na wyjeździe ŁKS II Łódź 4:2.

ŁKS II: 1. Hubert Idasiak - 22. Franciszek Saganowski (86, 21. Mateusz Wzięch), 5. Aleksander Ślęzak, 15. Krzysztof Fałowski, 8. Marcel Wszołek (67, 23. Mateusz Książek) - 7. Mikołaj Lipień, 4. Maksymilian Rozwandowicz, 20. Yūya Kamon (67, 9. Alan Siwek), 13. Aleksander Iwańczyk (46, 14. Jorge Alastuey), 17. Lamine Coulibaly (83, 24. Patryk Grabowski) - 10. Oliwier Sławiński.

Olimpia: 30. Kacper Górski - 77. Rafał Kobryń, 25. Bartosz Zbiciak, 4. Damian Kostkowski, 93. Iwan Ciupa - 29. Kacper Rychert, 44. Dominik Frelek, 10. Kacper Cichoń (77 Oskar Sikorski), 11. Szymon Krocz (66 Kacper Jarzec), 7. Tomasz Kaczmarek - 9. Maciej Mas (70 Damian Nowak).

Grudziądzanie dzięki tej wygranej (tymczasowo) przesunęli się na 11. miejsce. Olimpia ma obecnie 6 oczek na koncie. Kolejny mecz "Biało-zielonych" 30 sierpnia w Grudziądzu z KKS-em Kalisz.