policja grudziądz

i

Autor: Damian Pieczonka zdjęcie ilustracyjne

Sypią się kary za brak maseczek. Policjanci w Grudziądzu pilnują reżimu sanitarnego i obostrzeń

2021-03-30 10:11

Grudziądzcy policjanci systematycznie patrolują miejsca przestrzeni publicznej, gdzie gromadzi się wiele osób i sprawdzają, czy przestrzegane są przepisy sanitarne. Jeśli nie dostosujemy się do obowiązujących ograniczeń możemy zostać ukarani grzywną w wysokości do 500 zł. Sporo interwencji miało miejsce w weekend 27- 28 marca.

Eska XD #019 - życie jak w serialu

W miniony weekend, 27 -28 marca grudziądzcy policjanci sprawdzali małe osiedlowe sklepy, a także markety i pod kątem przestrzegania obostrzeń związanych z koronawirusem. Zasady są proste - odległość co najmniej półtora metra od innych klientów, dezynfekcja dłoni i zasłonięte usta oraz nos. Policjanci podczas weekendu przeprowadzili blisko 130 interwencji związanych głównie z nie zasłanianiem ust i nosa. Większość mieszkańców stosuje się do obowiązującego przepisu mówiącego o noszeniu maseczek. Niekiedy zdarzają się osoby, które zapominają o tym obowiązku. O tym właśnie przepisie przypominali policjanci z grudziądzkiej komendy podczas patrolowania. Wobec osób podchodzących lekceważąco do obowiązujących przepisów prawa, mundurowi wyciągali konsekwencje prawne.

Zobacz też: Ruszają pierwsze wiosenne nasadzenia kwiatów. Na rabatach w Grudziądzu zrobi się kolorowo

Możliwe srogie kary finansowe

Osoby, które dopuszczają się łamania prawa, mogą spodziewać się konsekwencji. Stróże prawa mogą nałożyć na osoby popełniające wykroczenia mandat w kwocie do 500 złotych. Istnieje także możliwość skierowania wniosku o ukaranie do sądu, gdzie wysokość nałożonej grzywny może wynieść nawet do 5000 złotych.Ponadto o łamaniu obowiązujących przepisów związanych z koronawirusem informowany jest również sanepid. Służby sanitarne niezależnie od wyciągniętych konsekwencji przez stróżów prawa, mają możliwość nałożenia kary w wysokości do 30 tys. złotych.

Pamiętajmy, że wprowadzone ograniczenia mają działać nie przeciwko, ale dla dobra mieszkańców. Podchodząc lekceważąco do wprowadzonych obostrzeń narażasz siebie i innych na utratę zdrowia, a nawet życia.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl