Świeć się z Energą. Przed nami finał! Toruń walczy o wygraną. Jak oddać głos i wesprzeć miasto w walce o 50.000 zł pomocy od Energi?

2021-01-18 9:20

Zakończył się pierwszy etap Plebiscytu Miast „Świetlna Stolica Polski”. Do finału przeszło 16 najpiękniej oświetlonych miast z całej Polski. W województwie kujawsko-pomorskim najwięcej głosów zdobył Toruń. Przyszła pora, aby zagłosować na to jedno miasto, które zyska tytuł „Świetlnej Stolica Polski”.

Tegoroczna edycja „Świeć się z Energą” to aż 188 miast zgłoszonych do plebiscytu oraz ponad 84 tysiące oddanych głosów w pierwszym etapie głosowania! Teraz przyszła kolej na wybranie tegorocznego zwycięzcy, który zgarnie tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”.

Świeć się z Energą. Jakie miasta przeszły do finału? [LISTA]

Decyzją internautów finalistami 12. edycji „Świeć się z Energą” są (w kolejności alfabetycznej):

 1. Aleksandrów Łódzki (łódzkie)
 2. Brzesko (małopolskie)
 3. Chełm (lubelskie)
 4. Czeladź (śląskie)
 5. Czersk (pomorskie)
 6. Koszalin (zachodniopomorskie)
 7. Łomża (podlaskie)
 8. Opole (opolskie)
 9. Radom (mazowieckie)
 10. Rzeszów (podkarpackie)
 11. Szczytno (warmińsko-mazurskie)
 12. Starachowice (świętokrzyskie)
 13. Toruń (kujawsko-pomorskie)
 14. Gmina Węgliniec (dolnośląskie)
 15. Września (wielkopolskie)
 16. Wschowa (lubuskie)

Toruń zwycięża w Kujawsko-Pomorskiem!

W województwie kujawsko-pomorskim do finału plebiscytu „Świeć się z Energą” przeszedł Toruń, uzyskując 1106 głosów i wygrywając sprzęt AGD o wartości 10 tys. zł, który wesprze potrzebujących mieszkańców miasta.

Co zdecydowało o tym, że Toruń przeszedł do kolejnego etapu? Niewątpliwie są to obłędnie wyglądające iluminacje na rynku Starego Miasta, gdzie podziwiać możemy świętego Mikołaja, renifery, aniołka oraz olbrzymią choinkę. Świąteczny klimat po prostu tutaj czuć! Cenią go zarówno najmłodsi, jak i ci starci mieszkańcy miasta.

Rozpoczął się drugi etap głosowania na finałową 16-stkę. Czy Toruń zostanie „Świetlną Stolicą Polski”? Głosujmy regularnie, by wesprzeć miasto z naszego województwa i pomóc mu zdobyć ten zaszczytny tytuł!

Do wygrania dobroczynny sprzęt AGD za 40 000 zł ufundowany przez Energę z Grupy ORLEN. Urządzenia trafią do osób w potrzebie i instytucji pomocowych. Wśród nagród znajdują się m.in. lampy UV służące do dezynfekcji pomieszczeń i wspomagające walkę z koronawirusem. Głosowanie trwa od 14 do 25 stycznia, a link do głosowania znajdziecie >>tutaj<<.

Konkurs fotograficzny „Świeć się”

Przypomnijmy, że „Świeć Się z Energą” to nie tylko Plebiscyt Miast, ale również plebiscyt własnych możliwości i umiejętności. Czyli nic innego jak konkurs fotograficzny dla każdego! Wystarczy, uchwycić na zdjęciu atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, następnie wysłać je poprzez formularz przypisując zdjęcie do jednej z kategorii: Mój Dom, Moi Bliscy, Moje Miasto, Moja Ulubiona Szopka oraz Moja Iluminacja. A potem to już tylko zachęcać znajomych do głosowania na swoją pracę.

Prawda, że proste? Pamiętajcie, że do wygrania aż 79 nagród o wartości ponad 30 000 złotych.

Chcesz wziąć udział w konkursie, wygrać i zgarnąć bon? Zgłoś swoje zdjęcie na https://swiecsie.se.pl/formularz/

Odwiedzaj Swiecsie.pl i regularnie głosuj. Powiedz o akcji znajomym i rodzinie. Wspieraj w ten sposób swojego faworyta, w walce o charytatywne nagrody i tytuł Świetlnej Stolicy Polski!

Inicjatorem i wyłącznym sponsorem akcji jest Energa Grupa ORLEN.

Akcja partnerska

świeć się 2

i

Autor: Materiały prasowe