swiatlo betlejemskie

i

Autor: fot. 3 Drużyna Harcerska "Ignis" im. Jana Bytnara przy SP w Topólce Światło Betlejemskie było wydawane pod Górą Zamkową w Grudziądzu

Światło Betlejemskie w Grudziądzu. "To moment zadumy"

2022-12-13 1:39

Rozprzestrzenia się na cały świat niosąc pokój. Do Grudziądza zawitało Światło Betlejemskie. Stąd powędrowało do harcerzy z całego regionu.

Betlejemskie światło pokoju dotarło do regionu. Uroczyste przekazanie do harcerzy z województwa nastąpiło na Górze Zamkowej w Grudziądzu. Druhowie z Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP odebrali je dzień wcześniej od harcerzy ze Słowacji.

Wracaliśmy z Popradu, skąd odebraliśmy światło od skautów ze Słowacji i przywieźliśmy je do regionu, tym razem do Grudziądza. Światło Pokoju przyjechało z pięknym mottem: „Światło dla ciebie". I mamy taki moment zadumy. Pomyślmy o tym, jak być dobrym dla innych ludzi, bo jeśli my będziemy dobrzy, to dobro do nas też wróci - mówi harcmistrz Dorota Sucharska, zastępca Komendanta Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP.

Światło w imieniu wszystkich harcerzy odebrał Mikołaj Kopernik. W tę rolę wcielił się harcmistrz Paweł Becker.

Muszę to zrobić w Grudziądzu. Mija w tym roku 500 lat od mojej wizyty w tym pięknym mieście. A za rok będę świętował swoje 550 urodziny - mówi harcmistrz Paweł Becker, który wcielił się w postać wspomnianego - Mikołaja Kopernika.

Płomień pokoju - jak zwane jest Betlejemskie Światło - przekazane zostało nie tylko harcerzom z regionu. W wydarzeniu udział wzięli również mieszkańcy Grudziądza.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Betlejemskie światełko dotarło do Bydgoszczy. Wyjątkowe życzenia dla mieszkańców