policja brodnica grudziadz

i

Autor: Pixabay Poszukiwany 18-latek trafił ostatecznie za kraty

Trafił za kraty!

Strzelali z wiatrówki do innych samochodów. Wśród nich poszukiwany 18-latek z Grudziądza

2023-04-24 9:35

​Strzelali z wiatrówki do samochodów w Brodnicy. Wśród nich był poszukiwany do odbycia kary więzienia 18-latek z Grudziądza.

O całym zajściu policjantów z Brodnicy poinformował mężczyzna, do którego dwaj nieznani sprawcy strzelali z wiatrówki. Dyżurny natychmiast zaalarmował będące w służbie patrole. Jeden z nich - funkcjonariusze ruchu drogowego brodnickiej komendy - zauważyli opisywany przez pokrzywdzonego pojazd, więc dali kierowcy znak do zatrzymania się, co też zrobił.

Autem podróżowało dwóch mężczyzn. W trakcie kontroli okazało się, że kierujący oplem 18-letni mieszkaniec Grudziądza nie dość, że ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów to jest poszukiwany nakazem doprowadzenia do zakładu karnego, ponieważ został skazany za pobicie i groźby karalne na półtora roku więzienia - mówi Paweł Dominiak z KPP w Brodnicy.

Mężczyzna zachowywał się podejrzanie, więc policjanci przeprowadzili test na zawartość narkotyków w jego organizmie. Wynik był pozytywny.

W trakcie czynności policjanci znaleźli w samochodzie dwie bronie typu wiatrówka i dwa ręczne miotacze gazu, które, jak się okazało, należały do kierowcy i pasażera. Ten również ma 18 lat.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do brodnickiej komendy, gdzie noc spędzili w policyjnym areszcie. Kolejnego dnia usłyszeli zarzuty - dodaje policjant.

Obaj odpowiedzą za bezpośrednie narażenie na utratę życia lub ciężki uszczerbek na zdrowiu oraz uszkodzenie mienia. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. O ich losie zadecyduje sąd.

Po wszystkich czynnościach jeden z nich został przewieziony do zakładu karnego, gdzie odbywa wcześniej zasądzoną karę.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl