straż miejska grudziądz

i

Autor: Damian Pieczonka Straż Miejska w Grudziądzu edukuje dzieci i młodzież

Strażnicy Miejscy w Grudziądzu wracają do szkół. Prowadzą zajęcia profilaktyczne również online

2021-01-27 8:52

Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Grudziądzu, Sekcji ds. Profilaktyki i Komunikacji Społecznej cały czas dostosowują się do dynamicznie zmieniającej się sytuacji, związanej z epidemią koronawirusa. W najbliższych planach jest powrót do szkół oraz uzupełnienie oferty on-line, poprzez prowadzenie prelekcji zdalnych.

Straż Miejska w Grudziądzu pomaga kierowcom naładować akumulator

Przedszkolaki cały czas, a od niedawna także uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych, odbywają zajęcia w formie stacjonarnej. To sprawia, że funkcjonariusze Sekcji ds. Profilaktyki i Komunikacji Społecznej grudziądzkiej Straży Miejskiej wznawiają swoją działalność, związaną z prowadzeniem prelekcji i pogadanek. Z zachowaniem wszelkich środków ostrożności i w reżimie sanitarnym strażnicy będą odwiedzać placówki, które wyrażą wolę, by realizować programy profilaktyczne, związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem najmłodszych.

Zobacz też: 7. Motoorkiestra z ATG w Grudziądzu. Szkolenie kierowców w ramach WOŚP na torze sprawnościowym

e-profilaktyka Straży Miejskiej

Przygotowano również prelekcje dla uczniów starszych klas szkół podstawowych, których funkcjonariusze także regularnie odwiedzają i dla których mają przygotowaną bogatą ofertę programową. Tej grupie proponują zajęcia w formie zdalnej, z wykorzystaniem ogólnie dostępnych programów i narzędzi. Będzie to uzupełnienie realizowanej od listopada ubiegłego roku e-profilaktyki.

Uzupełnieniem tych planów jest realizacja kolejnych spotów i konkursów za pośrednictwem mediów społecznościowych, kierowanych nie tylko do dzieci i młodzieży, ale także do dorosłych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl