Gaszyn Challenge

i

Autor: Damian Pieczonka Dla strażaków to drobnostka. Codziennie pompują i niosą pomoc

Strażacy pompują dla Wojtusia. Charytatywny Gaszyn Challenge dotarł do Grudziądza [WIDEO, ZDJĘCIA, AUDIO]

2020-06-05 11:52

Pompują i pomagają Wojtusiowi. Strażacy z Grudziądza podjęli się charytatywnego wyzwania. Gaszyn Challenge to ogólnopolska akcja, w której chodzi o pomaganie małemu chłopcu. Wojtek cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Nominowani wykonują ćwiczenia, wpłacają pieniądze i nominują kolejnych.

Codziennie ćwiczą i niosą pomoc. Dla strażaków z Grudziądza to akcja niemal jak każda inna. Tu też chodzi o czyjeś życie. W tym przypadku małego chłopca, Wojtusia, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Leczenie wymaga ogromnych pieniędzy. Stąd pomysł jednego ze strażaków OSP Gaszyn, aby zachęcić ludzi do wpłacania datków poprzez charytatywny challenge. Dzięki temu, o akcji dowie się więcej osób. W internecie lawinowo przybywa nominowanych. Wyzwanie podjęli również grudziądzcy strażacy. W piątek 5 czerwca, na placu komendy przy ulicy Piłsudskiego wykonali więcej niż 10 pompek jakie stawiane są w ramach wyzwania.

Zasady akcji są bardzo proste, osoby nominowane muszą wykonać ćwiczenie i wpłacić minimum 5 zł, jeżeli nie, wpłacają minimum 10 zł na konto Wojtusia. Osoby nominowane mają 48 godzin na wykonanie zadania i mogą nominować kolejnych.

QUIZ: Rozpoznasz polskie miasta po jednym zdjęciu? Sprawdź!

Pytanie 1 z 20
Miasto ze zdjęcia to:
Kraków
Strażacy z Grudziądza wykonują challenge dla Wojtusia