policja chelmno

i

Autor: Pixabay Policja w Chełmnie

Kryminalne

Stracił prawko i wsiadł za kółko. Wpadł w ręce policjantów z Chełmna

2023-08-28 8:38

Chełmińska drogówka zatrzymała do kontroli mężczyznę, któremu wcześniej zostały cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Teraz grozi mu nawet odsiadka w więzieniu.

Policjanci ruchu drogowego z Chełmna zatrzymali do kontroli jadące krajową 91 porsche. Okazało się, że kierowca prowadził, choć nie powinien.

Sprawdzenie w policyjnym systemie wykazało, że mieszkaniec Torunia ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Lekkomyślne zachowanie 23-letniego kierowcy spowodowało, że poniesie on poważniejsze konsekwencje - relacjonuje Tomasz Zieliński z KPP w Chełmnie.

Za jazdę pomimo cofniętych uprawnień kierującemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. W tej sytuacji przez sąd wydawany jest obligatoryjny zakaz kierowania pojazdami.

W przypadku złamania zakazu prowadzenia pojazdów sprawca może trafić do więzienia na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Policjant uratowal kota na "wiślance"