policja grudziądz

i

Autor: Damian Pieczonka Sprawcy zuchwałych kradzieży w Grudziądzu są w rękach policji

Sprawcy zuchwałych kradzieży w Grudziądzu zatrzymani. Na ulicach wyrywali kobietom torebki

2021-01-18 14:23

Kobieta i mężczyzna odpowiedzą za kradzież szczególnie zuchwałą. Do obu przestępstw doszło w pierwszej połowie stycznia 2021 roku. Prokurator wobec obojga podejrzanych zastosował środki zapobiegawcze. Grozić im może do ośmiu lat więzienia.

Mike Tyson, Nicolas Cage - te gwiazdy straciły majątek | ESKA XD - Hotplota #14

Do dwóch kradzieży szczególnie zuchwałych doszło na terenie Grudziądza w pierwszej połowie stycznia. Pierwsze z nich funkcjonariusze odnotowali na ulicy Karabinierów. Wówczas do 76-letniej kobiety prowadzącej rower podbiegł młody mężczyzna i z koszyka zamontowanego na rowerze ukradł torebkę damską wraz z zawartością. Ponadto w sklepach kilka razy zbliżeniowo użył karty bankomatowej, którą znalazł w torebce.

Zobacz też: Transport na szczepienia przeciw COVID-19 w Grudziądzu. Uruchomiono infolinię. Kto może skorzystać?

Sprawca odpowie nie tylko za kradzież

Grudziądzcy kryminalni po zgromadzeniu materiału, przesłuchań oraz zabezpieczonego monitoringu miejskiego, szybko wytypowali sprawcę tego przestępstwa. Jego zatrzymanie było kwestią czasu. I tak też się stało. Już 12 stycznia był w rękach mundurowych. Do zatrzymania doszło na jednej z grudziądzkich ulic. Sprawcą tego przestępstwa okazał się dobrze znany grudziądzkim kryminalny 18-letni mieszkaniec Grudziądza. Ponadto w czasie zatrzymania policjanci ujawnili w jego odzieży środki narkotyczne. Wstępne badanie wykonane narkotesterem potwierdziło, że jest to marihuana. Młody mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Podobnej kradzieży dopuściła się także kobieta

Do drugiego podobnego przestępstwa doszło 10 stycznia na ulicy Piłsudskiego w Grudziądzu. Wówczas do 88-letniej pieszej podbiegła kobieta i wyrwała jej z ręki torebkę. I w tym przypadku zatrzymanie sprawczyni zajęło policjantom kilka dni, bo już w czwartek, 14 stycznia była w ich rękach. Sprawczynią okazała się 32-letnia grudziądzanka, znana grudziądzkim stróżom prawa.

Oboje sprawcy usłyszeli prokuratorskie zarzuty kradzieży szczególnie zuchwałej. Ponadto prokurator wobec obojga podejrzanych zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju. Za tego rodzaju przestępstwo obojgu podejrzanym grozi do 8 lat więzienia.