biblioteka w Grudziądzu

i

Autor: Damian Pieczonka Którego z polskich pisarzy uda się zaprosić do Grudziądza? Decydują czytelnicy

Spotkanie na żądanie w bibliotece. Czytelnicy zdecydują, którego z autorów chcą zaprosić do Grudziądza [AUDIO]

2020-05-26 11:59

Projekt „Spotkanie na żądanie – odsłona druga”, jest kontynuacją zeszłorocznego zadania. Biblioteka Miejska w Grudziądzu na jego realizację zdobyła dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Głównym celem jest zorganizowanie 5 spotkań autorskich. Czytelnicy wybiorą bohaterów poprzez ankiety.

Remigiusz Mróz, Katarzyna Bonda, Katarzyna Grochola to nazwiska pisarzy, z którymi chcieli spotkać się grudziądzcy czytelnicy w poprzedniej edycji. Dla książkowych moli, to nie lada gratka. Mogą spotkać swoich ulubionych polskich autorów. Biblioteka Miejska im. W. Kulerskiego w Grudziądzu na realizację projektu zdobyła 21 tysięcy złotych z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Głównym celem zadania jest zorganizowanie 5 spotkań autorskich - 2 dla dzieci i młodzieży oraz 3 dla dorosłych - zgodnie z oczekiwaniami adresatów przedsięwzięcia. Zainteresowania czytelnicze poznamy poprzez badania ankietowe, a także zajęcia online dla dzieci i młodzieży.

Co wiesz o polskich aktorach, muzykach, celebrytach?

Pytanie 1 z 9
Z jakiego miasta pochodzi Tomasz Organek?

W ankiecie można wziąć udział na trzy sposoby: online, w wersji papierowej w dowolnej bibliotece w Grudziądzu lub też wysyłając SMS z imieniem i nazwiskiem autora. Na odpowiedzi ankietowanych, Biblioteka czeka do 7 czerwca 2020 roku. Spośród zebranych nazwisk sporządzony zostanie ranking najpopularniejszych autorów. W pierwszej kolejności zaproszenie otrzymają Ci, którzy zdobędą największą liczbę głosów w danej kategorii. W momencie, gdy nie uda się zorganizować spotkania ze zwycięzcą danego gatunku literackiego -zaproszenie otrzyma kolejna osoba z listy. Przy tworzeniu rankingu pod uwagę nie będą brani autorzy, z którymi zorganizowano spotkania w ramach ubiegłorocznego projektu „Spotkanie na żądanie”. Spotkania planuje się zrealizować w okresie od lipca do listopada 2020 roku.

Barbara Labocha-Zielińska o projekcie "Spotkanie na żądanie"
Projekt CKT w Grudziądzu. Osiedlowe koncerty pod balkonami