straz powiat

i

Autor: Nadesłane Członkowie Straży Rybackiej w Powiecie Grudziądzkim swoje obowiązki wykonują społecznie

Społeczna Straż Rybacka z Powiatu Grudziądzkiego ma nowego komendanta [AUDIO]

2021-03-03 14:42

Społeczna Straż Rybacka w powiecie grudziądzkim ma nowego komendanta. Został nim Sylwester Góra z policji. Społeczni działacze każdego dnia bezpośrednio współpracują z Państwową Strażą.

Od kilku dni na czele Społecznej Straży Rybackiej w powiecie grudziądzkim stoi nowy komendant. Został nim Sylwester Góras. Głównym zadanie funkcjonariuszy jest kontrola akwenów wodnych w mieście i powiecie.

Naszą straż i jej członków powołuje rada powiatu. Naszym głównym celem jest współpraca z Państwową Strażą Rybacką - mówi Sylwester Góras, nowy komendant Społecznej Straży Rybackiej  w Powiecie Grudziądzkim.

ZOBACZ TEŻ - Miasto zwiększy budżet na czystość chodników i ulic? Jest propozycja radnych [AUDIO]

Kontrole najczęściej zaczynają się gdy zaczyna się wakacyjny sezon na wędkowanie. Wszystko po to, by wyeliminować potencjalnych kłusowników.

Wędkarze już wiedzą o naszych kontrolach. Sprawdzamy, że mają do tego uprawnienia i niezbędne dokumenty. Wszystko po to, by wyeliminować potencjalnych kłusowników - dodaje przedstawiciel straży.

Głównym zadanie funkcjonariuszy jest kontrola akwenów wodnych w Grudziądzu i w powiecie. Sprawdzani są m.in. wędkarze. Społeczna straż zajęcia prowadzi także w szkołach.

Mówi Sylwester Góras, nowy komendant Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Grudziądzkiego. Posłuchaj:

Zajęcia do szkół powrócą gdy tylko pozwolą na to obostrzenia związane z pandemią.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

MATURA 2021 Lublin: Maturzyści w reżimie pisali próbne matury