sniadanie wielkanocne grudziadz

i

Autor: Pixabay Przygotowano 1000 pakietów wielkanocnych dla osób samotnych z Grudziądza

Śniadania wielkanocne trafią do seniorów i osób samotnych z Grudziądza. Ruszyły zgłoszenia!

2022-03-09 8:54

1000 pakietów świątecznych posiłków zostanie przygotowanych z myślą o grudziądzkich seniorach. To już trzecia edycja akcji. Właśnie ruszyły zgłoszenia.

Śniadania wielkanocne zostaną dostarczone do domów najbardziej potrzebujących grudziądzanek i grudziądzan. Osoba składająca wniosek powinna mieszkać sama, nie może też liczyć na wsparcie rodziny i innych osób.

Zgłoszenia przyjmowane są do 21 marca. Nie jest konieczne, by seniorzy zgłaszali się samodzielnie. Mogą to za nich zrobić sąsiedzi lub podmioty działające na rzecz osób starszych - mówi Ewa Niewiadomska-Roman z Wydziału Komunikacji Społecznej.

Gdzie przyjmowane są zgłoszenia?

Zgłoszenia przyjmowane są w Wydziale Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Grudziądzu. Można to zrobić w terminie do 21 marca. Szczegółowe informacje można uzyskać telefonicznie pod numerami 56 45 10 461 oraz 56 45 10 460. Pod tymi samymi numerami telefonów można zgłaszać wnioski.

O tym, czy ktoś otrzyma śniadanie wielkanocne w ramach tej miejskiej akcji decydować będzie kolejność zgłoszeń. Liczba śniadań jest ograniczona, jeśli więc ktoś jest zainteresowany otrzymaniem pakietu, powinien dokonać odpowiedniego zgłoszenia bez zbędnej zwłoki, najlepiej już teraz.

Z czego składać się będzie tegoroczne śniadanie wielkanocne?

W przeznaczonej dla seniora paczce nie zabraknie tradycyjnych wielkanocnych przysmaków. Będzie więc żurek i biała kiełbasa, jak również jajka i mazurek - dodaje przedstawicielka grudziądzkiego ratusza.

Pakiety zostaną dostarczone seniorom w Wielką Sobotę, tj. 16 kwietnia. Zajmą się tym wolontariusze, którzy podczas dostarczania stosować się będą do zasad reżimu sanitarnego.

To wyjątkowa akcja, która nas bardzo integruje - kończy Ewa Niewiadomska-Roman.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Marcin Ociepa odpowiada na pytanie czy Polsce grozi agresja ze strony Rosji?