krew grudziądz

i

Autor: Nadesłane / Marta Mazurska (ZK nr 2 Grudziądz) Krew oddawana była przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa

Służby mundurowe z Grudziądza oddają krew [AUDIO]

2020-10-21 16:18

Podciągają ręke munduru I oddają krew. Rozpoczęła się 9 edycja akcji “Dar Serca Służb Mundurowych”. Udział biorą policja, straż miejska, wojsko, czy chociażby służba więzienna. Wirtualnym gospodarzem wydarzenia jest straż pożarna.

Trener personalny o zamknięciu branży fitness: "Od jutra nie zarabiam"

Tym razem akcja ma wymiar nieco inny niż przy okazji wcześniejszych edycji. Krew oddawana jest w grudziądzkim punkcie krwiodawstwa przy ul. Włodka. Wydarzenie rozłożone zostało na dwa dni, tak by na korytarzu nie ustawiały się kolejki chętnych.

ZOBACZ TEŻ - W Zakładzie Karnym zbierano nakrętki dla chorych dzieci

Udział w akcji biorą przedstawiciele policji, straży miejskiej, służby więziennictwa, wojska I gospodarze, czyli strażacy.

To najcenniejszy lek, dzięki któremu możemy ofiarować komuś szansę na przeżycie – mówił tuż po oddaniu krwi Paweł Korgol, oficer prasowy PSP w Grudziądzu.

Sonda
Czy studniówki powinny zostać odwołane?
Komentarze uczestników akcji "Dar Serca Służb Mundurowych

Oddaj krew – jakie warunki trzeba spełniać?

Aby oddać krew nie trzeba czekać na takie akcje. Punkt krwiodawstwa przy ul. Włodka otwarty jest trzy raz w tygodniu:

  •  śr. , pt. - w godz . 7.30-11.30
  •  poniedziałek- w godz. 7.30-17.00

Żeby oddać krew trzeba być osobą zdrową I pełnoletnią. Zjeść wcześniej lekkie śniadanie I pofatygować się do nas – mówi Grażyna Milaszewska, kierownik punktu.

krew grudziadz

i

Autor: Nadesłane / Marta Mazurska (ZK nr 2 Grudziądz) Do akcji po raz kolejny bardzo chętnie przyłączyli się rownież pracownicy z Zakładu Karnego nr 2 w Grudziądzu (na zdjęciu)

W obecnej sytuacji przy oddawaniu krwi trzeba również wypełnić specjalną ankietę. Odpowiadamy w niej na kilka pytań związanych z pandemią koronawirusa.

Pytamy o to, czy miało się kontakt z osobą zakażoną, czy ma się objawy, lub czy w ostatnich dniach przebywaliśmy na kwarantannie – dodaje szefowa grudziądzkiego krwiodawstwa.

Akcja “Dar Serca Służb Mundurowych” kontynuowana będzie jutro (22 października) do godziny 16.