Bieg Ułański

i

Autor: Urząd Miejski w Grudziądzu Biegacze rywalizować będą o Złotą Ostrogę CWK

Ruszyły zapisy na Bieg Ułański w Grudziądzu. Do zdobycia Złota Ostroga

2021-07-02 10:05

Już po raz trzeci na Błoniach Nadwiślańskich w Grudziądzu odbędzie się Bieg po Złotą Ostrogę Centrum Wyszkolenia Kawalerii. Wydarzenie zaplanowano na 21 sierpnia. Trwają zapisy.

ZOBACZ FILM: II Bieg Ogińskiej w Siedlcach

Nie trzeba mieć specjalnie ułańskiej fantazji ale na pewno kondycję i silne nogi. Trwają przygotowania do trzeciej edycji Biegu Ułańskiego w Grudziądzu. Rywalizacja o Złotą Ostrogę Centrum Wyszkolenia Kawalerii odbędzie się na Błoniach Nadwiślańskich. Wydarzenie zaplanowano na 21 sierpnia (sobota), trwają zapisy. Impreza organizowana jest przez Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku oraz Fundację na Rzecz Tradycji Jazdy Polskiej, a wszystko ma związek z obchodami XXXII Zjazdu Kawalerzystów.

Po rocznej przerwie zapraszamy na zmagania z trudną, terenową trasą o długości 12 kilometrów i biegnącą po śladzie singletracka Wisła – zachęca Izabela Piwowarska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Wypoczynku. - Dla zwycięzców jak co roku przygotowano ułańskie trofea, czyli statuetki końskich łbów oraz Złotą Ostrogę dla zwycięzcy.

Nagrody wręczone zostaną podczas popołudniowych pokazów kawaleryjskich na grudziądzkich Błoniach Nadwiślańskich. Start biegowej imprezy o godzinie 9.00 w sobotę, 21 czerwca. Wpisowe na bieg to 50 złotych, zapisów można dokonywać tutaj.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!