GBO Patryk i Jacek Gruszeczka

i

Autor: Damian Pieczonka Bracia Patryk i Jacek Gruszeczka napisali projekty do GBO 2021, a teraz starają się je wypromować

Ruszyło głosowanie i kampania promocyjna GBO. Można decydować, które projekty mają zostać zrealizowane [AUDIO]

2020-05-25 13:49

Autorzy projektów do Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego teraz walczą o głosy. W mieście pojawiają się plakaty i ulotki z informacjami. Przez weekend promowano m.in zadania powiązane ze środowiskiem biegaczy.

Kilka tysięcy ulotek rozniesiono w dwa dni, a to jeszcze nie koniec zapowiadają inicjatorzy m.in ławeczki solarnej oraz imprez biegowych. Ruszyła prawdziwa bitwa o głosy. Autorzy pomysłów zgłoszonych do Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2021, wciąż są zaangażowani. Patryk i Jacek Gruszeczka przygotowali się do tego zadania bardzo dobrze. Wydrukowali już dwa tysiące arkuszy zawierających informacje o własnych projektach ale nie tylko. Wspierają ponadto wniosek dotyczący budowy wiaty rekreacyjnej ParkRun, którego autorem jest Daniel Kwiatkowski.

Wiata rekreacyjna ParkRun

Lokalizacja ul. Konarskiego działka 2/2 obręb 116

Opis zadania Zadanie polega na wykonaniu chodnika o wymiarach 5x10,5m, zakupu oraz montażu trzech stołów piknikowych o wymiarach 200x200cm stoły w dwóch wariantach wykonani betonowe lub drewniane wg załącznika. Wykonanie wiaty jako zadaszenia stołów o wymiarach w rzucie 10X4,53m wg załączonych rysunków technicznych. Na środkowych belkach niwelujących rozpór, przewidziano możliwy montaż wieszaków na ubrania wierzchnie.

Szacunkowa wartość realizacji zadania 59.728,04 PLN

Zasięg Ogólnomiejski

Autor Daniel Kwiatkowski

Trwa kampania promocyjna naszych projektów. Roznosiliśmy ulotki na osiedlu Rządz i Strzemięcin. W nogach już sześć kilometrów spacerku -mówi Patryk Gruszeczka. Wraz z bratem mają plan, by z ulotkami dotrzeć znacznie dalej. -Wrzucamy tam gdzie jest możliwość. Musimy wydrukować jeszcze kilka tysięcy na Lotnisko, Mniszek, Tarpno -mówi Jacek Gruszeczka.

Innowacyjna Ławka Solarna

Lokalizacja Parking leśny przy rondzie ks. J. Popiełuszki.

Opis zadania Projekt zakłada zakup ławki solarnej-model smart city, typ:LST3-piknik. Ławka solarna ma wbudowane panele fotowoltaiczne, przez co uzyskujemy przyjazny środowisku dostęp do energii. Ławka wyposażona będzie w 4 gniazda USB umożliwiające darmowe ładowanie urządzeń mobilnych. Ławka posiadać będzie także gniazdo 12V oraz dwa stojaki na rowery. Projekt ten zakłada także zainstalowanie funkcji dodatkowych takich jak: wbudowanie routera WI-FI oraz umieszczenie logotypu nazwy miasta wraz z herbem, co stanowić będzie dobry aspekt promocyjny dla naszego miasta. Ławka solarna to dostęp 24h/dobę do czystej energii.

Szacunkowa wartość realizacji zadania 37.592 PLN

Zasięg Ogólnomiejski

Autor Patryk Gruszeczka

Patryk i Jacek Gruszeczka o GBO 2021

Do podziału nieco ponad trzy miliony złotych, między 10 okręgów. Dochodzą do tego zadania ogólnomiejskie oraz miękkie. Łącznie 69 pomysłów czeka na akceptację mieszkańców. Zwycięskie projekty poznamy w połowie lata. Głosowanie w tym roku odbywa się wyłącznie online i potrwa do 14 czerwca.

GBO 2021 - głosowanie elektroniczne krok po kroku