policja autobusy

i

Autor: Nadesłane / KMP w Grudziądzu Policjanci będą kontrolować stan techniczny autokarów

Ruszają szkolne wycieczki. Policja będzie sprawdzała stan autobusów

2022-05-06 14:21

Jak co roku w maju rozpoczyna się sezon na wyjazdy szkolne. Policjanci będą kontrolować stan techniczny autokarów. Sprawdzi również stan przygotowania kierowców do jazdy.

Policjanci z Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu rozpoczęli okres wzmożonych kontroli technicznych autokarów wyjeżdżających z dziećmi i młodzieżą szkolną na wycieczki, zgrupowania i zawody. 

Policjanci skupią się na stanie technicznym autokarów, sprawdzą jego wyposażenie. Uwagę zwrócą również na stan psychofizyczny kierowców, trzeźwość oraz ich uprawnienia do kierowania pojazdami - mówi Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

Zadania te mają na celu zadbanie o bezpieczeństwo podróżnych oraz zapewnienie bezpiecznej podróży do miejsca docelowego oraz powrotu do domu.

Prośba o policyjną kontrole

Zgłoszenia należy kierować w formie wniosku o przeprowadzenie kontroli autobusu, przesłanego na adres Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu, ul. Chełmińska 111 z dwutygodniowym wyprzedzeniem oraz telefonicznie pod nr 47 754 52 89/47 754 52 94.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Zabił swojego ojca i 44-latkę. Policjanci szturmowali jego dom