Ogród Botaniczny w Grudziądzu

i

Autor: Damian Pieczonka Ogród Botaniczny w Grudziądzu

Ruszają pierwsze wiosenne nasadzenia kwiatów. Na rabatach w Grudziądzu zrobi się kolorowo

2021-03-29 11:43

Miejskie skwery zostaną ukwiecone. Wreszcie w Grudziądzu zrobi się wiosennie. Ruszają nasadzenia kwiatów. Będzie kolorowo. Kompozycje roślin pojawią się na rabatach I w donicach w różnych częściach miasta. Zobaczymy kilka tysięcy kwiatów różnych odmian. Zdobić miasto będą przez około dwa miesiące.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 26.03.2021

Miasto ma plan "odbetonowania" starówki ale na większe prace jeszcze trzeba poczekać. Co roku jednak podziwiać możemy sezonowe kwiaty w kwietnikach I na skwerach. Wiosną posadzonych zostanie 7 tysięcy kwiatów. Będą to głównie bratki ale także hiacynty, żonkile I stokrotki. Wcześniej niż w latach ubiegłych miasto rozpoczęło wiosenne nasadzenia kwiatów. Nowe kompozycje w najbliższych dniach pojawią się w kilku lokalizacjach. Trwają już nasadzenia na ulicy Spichrzowej, gdzie w donicach znajdują się kompozycje kwiatowe. Jeszcze przed świętami wielkanocnymi wiosenne nasadzenia pojawią się w Ogrodzie Botanicznym, na Plantach, a także w miejskich donicach, na rabatach i w konstrukcjach kwiatowych, zlokalizowanych na ulicach: Sienkiewicza, Mickiewicza, Ratuszowej, Wybickiego, Szkolnej czy przy skrzyżowaniu Focha z Piłsudskiego.

Zobacz też: Opóźni się start sezonu dla GKM Grudziądz. Trójka zawodników z COVID-19!

W połowie maja, nowe nasadzenia

Po tym jak wiosenne kwiaty przekwitną, będzie zmiana na rabatach I w kwietnikach. Miasto tradycyjnie planuje ponowne nasadzenia I zmianę kompozycji. Pięknieje również Park Miejski. Tutaj o nowe rośliny zadba administrator jakim jest Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku. Aktualnie w ogrodzie różanym pojawiły się dekoracje wielkanocne.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!