biblioteka w Grudziądzu

i

Autor: Damian Pieczonka 180 grudziądzan będzie miało szansę ponieść swoje kompetencje w zakresie korzystania z internetu

Rusza Grudziądzka Akademia Cyfrowa. Jeszcze można się zapisać, by pod okiem szkoleniowców ponieść swoje umiejętności w sieci

2020-07-14 11:28

W szkoleniach podnoszących kompetencje korzystania z sieci będzie mogło wziąć udział 180 uczestników. 21 lipca o godz. 15:00, w ogrodzie Biblioteki Miejskiej przy ul. Legionów 28, odbędzie pierwsze spotkanie informacyjne dla wszystkich osób zainteresowanych udziałem w mikroprojekcie „Grudziądzka Akademia Cyfrowa”.

Spotkanie informacyjne poprowadzą trenerzy kompetencji cyfrowych, którzy przybliżą szczegóły mikroprojektu, a także opowiedzą o poszczególnych modułach zachęcając do udziału i rozwiewając przy tym wszelkie wątpliwości, który moduł wybrać. W trakcie spotkania będzie można złożyć deklarację uczestnictwa w mikroprojekcie. Na uczestników przewidziano poczęstunek. Spotkanie zostanie przeprowadzone z zachowaniem ogólnych zasad reżimu sanitarnego.Liczba miejsc jest ograniczona. Na spotkanie należy zgłaszać się telefonicznie do dnia 17 lipca 2020 r. pod nr 56 45 10 464 lub 56 45 10 465.

Ennio Morricone, John Williams, a może Vangelis - kto jest najlepszym kompozytorem muzyki filmowej? [QUIZ]
Pytanie 1 z 10
Który z kompozytorów jest znany ze współpracy z reżyserem Sergiem Leonem?

Celem mikroprojektu „Grudziądzka Akademia Cyfrowa” jest podniesienie i rozwijanie kompetencji cyfrowych dorosłych mieszkańców Grudziądza. Inicjatywa jest skierowana do osób, które ukończyły 25 rok życia i nie mają więcej niż 75 lat oraz zamieszkują lub są zameldowane na terenie Grudziądza. W mikroprojekcie mogą wziąć udział także osoby spoza naszego miasta, pod warunkiem, że nie uczestniczyły wcześniej w tego typu szkoleniach w innej gminie. W ramach Grudziądzkiej Akademii Cyfrowej szkolenia odbędzie 180 osób.

Realizatorem mikroprojektu jest Wydział Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Grudziądzu, a mikroprojekt jest finansowany w ramach projektu „Gmina na czasie”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa nr 3 „Cyfrowe kompetencje społeczeństwa” Działanie nr 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”. Miasto pozyskało na ten cel grant w wysokości 100.800 złotych.

Zbierali złom charytatywnie