imigranci grudziadz

i

Autor: Pixabay Punkt będzie czynna dwa razy w miesiącu

Ruszą dyżury ekspertów dla grudziądzkich imigrantów

2021-09-27 15:07

Chcą zintegrować imigrantów i ułatwić im życie w lokalnej społeczności. Stowarzyszenie Obywatelski Grudziądz wraz z Fundacją EMIC organizuje dyżury z ekspertami dla imigrantów zza wschodniej granicy.

Spotkania będą odbywały się w każdy pierwszy czwartek i piątek miesiąca.

Będą dostępni nasi eksperci. Czekać będziemy w biurze Stowarzyszenia "Obywatelski Grudziądz". Zaczynamy już 7 i 8 października - mówi Przemysław Wyciechowski z Fundacji Emic.

ZOBACZ TEŻ - Kolejne przerwy w dostawie energii elektrycznej [HARMONOGRAM]

Prócz comiesięcznych porad prawnych i rozmów z ekspertami w planie znalazły się również wydarzenia integrujące imigrantów wraz z mieszkańcami Grudziądza.

Mamy kilka pomysłów na integrację tego środowiska. Jednym z nich jest organizacja tygodnia ukraińskiego i białoruskiego. Liczymy, że dzięki takim inicjatywom lepiej poznamy osoby zza granicy, a oni poznają nas - dodaje Beata Kulpińska-Gurbin ze Stowarzyszenia "Obywatelski Grudziądz".

Na spotkanie z ekspertami (będzie wśród nich prawnik) nie będzie trzeba się wcześniej zapisywać. Godziny pierwszych dyżurów pracownicy fundacji podadzą już wkrótce.

Na początek chcemy umożliwić dostęp do informacji, głównie informacji prawnej. Nasza fundacja zajmuje się także aktywizacją i integracją środowisk, więc i w tym temacie zamierzamy działać - dodaje przedstawiciel fundacji.

Spotkania będą odbywały się w biurze Obywatelskiego Grudziądza przy ul. Wybickiego.

ESKA XD #032 - PRZYSIĘGA, KOBIECE SAMOCHODY, LEWANDOWSKI, DRAKE

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl