cmentarz grudziadz

i

Autor: Pixabay Zmienia się organizacja ruchu wokół grudziądzkich cmentarzy

Ruch wokół grudziądzkich cmentarzy ulegnie zmianie. Sprawdź szczegóły!

2021-10-15 8:49

W związku z obchodami dnia Wszystkich Świętych 28 października (czwartek) po godzinie 19 wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu w obrębie grudziądzkich nekropolii. Szczegóły poniżej.

Z ruchu drogowego wyłączona zostanie ulica Cmentarna. Wyjątek stanowić będą pojazdy dowożące osoby niepełnosprawne o ograniczonej sprawności ruchowej. W tym przypadku wjazd możliwy wyłącznie od ul. Żwirki, z wyłączeniem 1 listopada (niedziela). Tego dnia w godzinach 9-16 zakaz dotyczyć będzie również osób niepełnosprawnych.

Z kolei od piątku 29 października, od godziny 21, zmianie ulegnie stała organizacja ruchu w ciągu ulicy Parkowej na odcinku od alei Żwirki w kierunku ul. Cegielnianej. Wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy z prawostronnym zakazem zatrzymywania się, parkowanie pojazdów możliwe będzie w istniejących zatokach postojowych.

Ponadto, w ciągu ul. Budowlanych wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy z najazdem od Parkowej, natomiast na ulicy Żwirki wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy z najazdem od ulicy Hallera. Dla ruchu kołowego otwarta jednokierunkowo zostanie aleja Wigury z najazdem od ul. Cegielnianej. Na ul. Smoleńskiego wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy z najazdem z kierunku ulicy Hallera.

ZOBACZ TEŻ - Automobilklub Grudziądz organizuje V Samochodowy Rajd Turystyczny

Miejsca parkingowe

Dla pojazdów wyznaczono dodatkowe parkingi zlokalizowane między innymi przy stadionie żużlowym (czas dojścia ok. 2 min), Powiatowym Urzędzie Pracy (czas dojścia ok. 3 min.), Miejskich Wodociągach i Oczyszczalni (czas dojścia ok. 12 min.), Hali Widowiskowo – Sportowej (czas dojścia ok. 13 min.), OPEC Grudziądz (czas dojścia ok. 10 min.).

Pozostałe cmentarze

Wokół pozostałych grudziądzkich cmentarzy nie przewiduje się zmian, poza wprowadzeniem obustronnego zakazu zatrzymywania się na ul. Jaskółczej. ZDM przypomina, że w ciągu ul. Jaskółczej, w bezpośredniej bliskości cmentarza funkcjonuje obszerny parking, który w latach ubiegłych dysponował wolnymi miejscami parkingowymi.

Zmieniona organizacja ruchu obowiązywać będzie do 1 listopada 2021 r. do godziny 21.

Przybywającym na największą grudziądzką nekropolie przy ul. Cmentarną zaleca się korzystanie z ogólnodostępnej komunikacji autobusowej - informuje Karol Piernicki, rzecznik grudziądzkiego ratusza.

Mapka z obowiązującymi zasadami

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Albańczycy przepraszają: Jest nam wstyd za kibolski skandal