sprawcy rozboju

i

Autor: Nadesłane / KPP w Świeciu Sprawcami są mieszkańcy Grudziądza

Kryminalne

Rozbój w Świeciu. Sprawcami okazali się mieszkańcy Grudziądza!

2023-12-20 8:42

Policjanci wydziału kryminalnego ze Świecia zatrzymali sprawców rozboju, do którego doszło na terenie Świecia. Zamaskowany mężczyzna zastraszył narzędziem przypominającym broń przebywającą w lokalu kobietę, a następnie ukradł pieniądze.

Dyżurny komendy w Świeciu przyjął zgłoszenie, że w jednym z lokali przy ul. Wojska Polskiego doszło do kradzieży pieniędzy. Niezwłocznie na miejsce wysłano patrole.

Mundurowi ustalili, że do pomieszczenia wszedł zamaskowany mężczyzna, trzymając w ręku przedmiot przypominający broń, zażądał od przebywającej tam kobiety pieniądze. Przed wejściem, „na czatach” stał drugi mężczyzna, z którym następnie razem uciekli - mówi Joanna Tarkowska z KPP w Świeciu.

Policjanci wydziału kryminalnego, na podstawie zebranych informacji i dowodów, bardzo szybko wpadli na trop sprawców. Ustalili również, że dwóm mężczyznom, w napadzie pomagała jeszcze kobieta.

Trop zaprowadził kryminalnych do Torunia, gdzie następnego dnia zatrzymali 33-letniego mężczyznę i 29-letnią kobietę. Ich 51-letni kompan został zatrzymany w Grudziądzu - dodaje policjantka.

Przy zatrzymanych policjanci znaleźli broń gazową oraz część pieniędzy pochodzących z rozboju. Mieszkańcy Grudziądza usłyszeli już zarzut rozboju, za co grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Wieczorny Express - Waldemar Buda