szpital grudziadz

i

Autor: Radio Eska Dług szpitala w Grudziądzu dramatycznie rośnie

Finanse

Rośnie dług szpitala w Grudziądzu. Dane na koniec lipca są przerażające!

2023-09-02 11:20

Na koniec lipca bieżącego roku zobowiązania Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu wyniosły 535 milionów złotych! Na koniec grudnia 2022 roku było to 508,7 mln zł.

Z przygotowanego przez szpital sprawozdania wynika, że dług lecznicy na koniec lipca 2023 wynosi dokładnie - 535, 4 mln zł. Składają się na to: 304, 3 mln zł w formie kredytów i pożyczek oraz 96, 4 mln zł zobowiązań wymagalnych.

Nieco spadają jednak wartości długów w postaci kredytów i pożyczek. Rosną za to średniomiesięcznie wspomniane wcześniej zobowiązania wymagalne "Biegańskiego"... i to o 5,8 mln zł.

Na poprzedniej sesji (30 sierpnia) nie poruszono spraw dotyczących funkcjonowania grudziądzkiego szpitala. Radnym zaproponowano zadanie pytań na piśmie. Odpowiedzi mają otrzymać w przeciągu 7 dni.

Przypominamy, że obecnie p.o. dyrektora lecznicy jest Agata Kurkowska. Niebawem ogłoszony zostanie konkurs na nowego szefa grudziądzkiego szpitala. Powołana została już komisja, która składa się z władz miasta, radnych, przedstawiciela "Biegańskiego" oraz Rady Społecznej.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl