wizualizacja dom korzeniewskich

i

Autor: Nadesłane / MPGN Grudziądz Wizualizacja projektowa Domu Korzeniewskich

Remont elewacji Domu Korzeniewskich w Grudziądzu dojdzie do skutki? Spółka chce dołożyć pieniądze

2022-12-20 11:56

Zabytkowy Dom Korzeniewskich w Grudziądzu może zostać wyremontowany. Pomimo wysokich ofert w niedawnym przetargu, spółka MPGN gotowa jest pokryć większe koszty prac. Chodzi o remont elewacji niszczejącego budynku.

Dom Towarowy Korzeniewskich może doczekać się remontu. Grudziądzka spółka Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Nieruchomościami zdecydowała się dołożyć brakujące środki. Po niedawnym przetargu okazało się, że najtańsza oferta przerosła zaplanowany budżet o niespełna 800 tysięcy złotych.

Jest obecnie ciężki czas. Wycena również była robiona jakiś czas temu, więc jesteśmy w stanie dołożyć większą pulę środków finansowych - mówi Jagoda Szczerbowska z biura zarządu MPGN.

Do przetargu zgłosiły się dwie firmy. Tańsza oferta przekraczała zaplanowane środki o niespełna 800 tysięcy złotych. Obecnie pracownicy spółki analizują dokumentację tej oferty.

Zostanie wezwany wykonawca do złożenia dokumentów. Jeżeli warunki przetargu zostaną spełnione, to podpiszemy z wykonawcą umowa. Przewidujemy rozpoczęcie prac w pierwszym kwartale przyszłego roku - dodaje przedstawicielka spółki.

Wstępnie spółka na remont elewacji Domu Towarowego Korzeniewskich planowała przeznaczyć milion złotych.

Pracownicy MPGN-u wykonali już prace porządkowe, wyłoniony został wykonawca dokumentacji projektowej, który przygotował wizualizację obiektu. Wszystko odbywa się pod ścisłym nadzorem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Mieszkanka Krzyża jeździła po chodniku... na łyżwach!