Kilkanaście nowych przypadków zachorowania na COVID-19 w regionie. Zmarły dwie osoby

i

Autor: pixabay.com

Rekord zachorowań na COVID-19 w Kujawsko-Pomorskim. Jak wygląda sytuacja w Grudziądzu?

2020-10-10 11:32

Ponad pół tysiąca zakażeń koronawirusem w województwie. Grudziądz jest od soboty 10 października w czerwonej strefie, jako jedyne miasto w Kujawsko-Pomorskim. Niestety zmarła jedna osoba. Ile zachorowań przybyło minionej doby?

O kolejnych 554 nowych zakażeniach koronawirusem w kujawsko-pomorskim poinformował Urząd Wojewódzki. Wśród zakażonych jest 35 osób z Bydgoszczy, 2 osoby z Grudziądza, 22 osoby z Inowrocławia, 65 osób z Torunia, 13 osób z Włocławka, 14 osób z powiatu aleksandrowskiego, 14 osób z powiatu bydgoskiego, 1 osoba z powiatu chełmińskiego, 6 osób z powiatu golubsko-dobrzyńskiego, 93 osoby z powiatu inowrocławskiego, 2 osoby z powiatu lipnowskiego, 26 osób z powiatu mogileńskiego, 22 osoby z powiatu nakielskiego, 6 osób z powiatu sępoleńskiego, 2 osoby z powiatu świeckiego, 12 osób z powiatu toruńskiego, 10 osób z powiatu tucholskiego, 9 osób z powiatu wąbrzeskiego, 63 osoby z powiatu włocławskiego, 12 osób z powiatu żnińskiego. Dane 125 osób ustala sanepid.

Światowy Dzień Ptaków. Co to za ptak? Sprawdź, czy byłbyś dobrym ornitologiem [QUIZ]

Pytanie 1 z 14
Co to za ptak? Rozpoznaj po zdjęciu
Światowy Dzień Ptaków. Co to za ptak? Sprawdź, czy byłbyś dobrym ornitologiem [QUIZ]

WSSE w Bydgoszczy oraz szpitale w Grudziądzu i Poznaniu poinformowały o zgonach 4 osób zakażonych koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim:•M-76, zgon nastąpił w domu w pow. żnińskim (Żnin) - miał choroby współistniejące.•K-86, zgon nastąpił Szpital w Poznaniu- miała choroby współistniejące.•K-86, M-76, zgony nastąpiły w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym w Grudziądzu.

Mamy też 39 ozdrowieńców.

Imponujący mural o wolontariacie powstał w Kielcach