Covid19 test

i

Autor: fernandozhiminaicela/Pixabay/cc0 Pozytywny wynik testu na Covid19 u księdza z Tuchowa

Rekord zachorowań na COVID-19 w Grudziądzu i powiecie. Tak źle jeszcze nie było. Zmarła jedna osoba

2020-10-16 12:01

Miniona doba przyniosła rekordową liczbę nowych zachorowań na COVID-19 w Grudziądzu. Tak źle jeszcze nie było. Miasto znajduje się w czerwonej strefie. Niepokojące jest to, że zakażeń wciąż przybywa. Zmarła jedna osoba. Sprawdź szczegółowe dane.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w boksie - Start Grudziądz

Rekord zachorowań na koronawirusa zanotowano w piątek 16 października w Grudziądzu. O 26 nowych przypadkach zakażenia poinformował Urząd Wojewódzki. 14 pozytywnych testów potwierdzono również u mieszkańców powiatu grudziądzkiego. Tak źle jeszcze nie było. Grudziądz znajduje się w czerwonej strefie obostrzeń. Dołącza do niego powiat grudziądzki. Szpital w Grudziądzu poinformował o śmierci mężczyzny, który oprócz COVID-19 miał również inne choroby. Miał 70 lat. Obecnie w lecznicy hospitalizowanych jest 180 pacjentów na oddziale zakaźnym. Jest wciąż trzysta wolnych łóżek.

Zobacz też: Szpital uruchamia telefoniczną informację o osobach zakażonych

Urzędnik w Grudziądzu z koronawirusem. Będą zmiany w urzędzie

Urząd Miejski w Grudziądzu przekazał informację, że kolejny z pracowników jest zarażony. Osoba ta przebywa od dwóch tygodni na zwolnieniu lekarskim. Już wcześniej zaczęła zgłaszać złe samopoczucie, stąd jej nieobecność w pracy. Dzięki temu, że nie miała kontaktu z innymi urzędnikami, nikt nie wylądował na kwarantannie. Ratusz przymierza się jednak do reorganizacji, by usprawnić obsługę interesantów oraz rozładować ruch w Urzędzie Stanu Cywilnego przy ulicy Mickiewicza. Pomysłem jest utworzenie stanowiska w jednej z galerii handlowych. W dodatku część pracowników zostanie oddelegowana do pomocy w Sanepidzie. Do tematu wrócimy.

Sonda
Czy rząd powinien wprowadzić obostrzenia na 1 listopada?
Dane PPIS z Grudziądza i powiatu grudziądzkiego
  • Liczba przypadków kwarantanny – 1796
  • Liczba przypadków izolacji domowej – 253
  • Liczba osób objętych nadzorem epidemicznym – 4813
  • Na terenie działania Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Grudziądzu odnotowano łącznie 253 aktywnych przypadków zachorowania spowodowanego przez koronawirus SARS-CoV-2 (choroba COVID 19).
  • Odnotowano łącznie 148 przypadków wyzdrowienia.
  • Z powyższych aktywnych zakażonych:
  • - 280 osób w izolacji domowej (175 osób z miasta Grudziądza, 91 osób z powiatu)
  • - 14 osób przebywa w szpitalu (7 osoby z powiatu, 7 osób z  miasta Grudziądz)
  •  Liczba osób hospitalizowanych w Grudziądzu z powodu koronawirusa – 180

Powyższe dane dotyczą sytuacji z dnia 15 października 2020 r. godz. 12.

Na prośbę Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza oraz Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego Wojciecha Kopra, Prezydent Maciej Glamowski oddelegował do pomocy w pracach biurowych w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej pięciu pracowników urzędu. Sytuacja epidemiczna trwa już siedem miesięcy. Sanepid pełni w walce z koronawirusem SARS-CoV-2 kluczową rolę. Decyzja o oddelegowaniu pracowników ma pomóc wspomnianej instytucji w usprawnieniu pracy. Jesienna fala epidemii dopiero się rozpoczęła, dlatego ważne jest wsparcie personalne.