pck grudziadz

i

Autor: Łukasz Piekarski Mistrzostwa odbyły się w Parku Miejskim w Grudziądzu

Młodzieżowe zmagania

Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy w Grudziądzu. Zobacz zdjęcia i wideo!

2023-05-12 11:41

Sprawdzali swoje umiejętności z bandażowania, dezynfekcji ran i usztywniania nóg. W Grudziądzu po czteroletniej przerwie ponownie odbyły się Rejonowe Mistrzostwa w udzielaniu pierwszej pomocy.

Do turnieju przystąpiło siedem pięcioosobowych drużyn ze szkół średnich.

W Parku Miejskim mamy przygotowanych osiem stacji. Są to zdarzenia drogowe, oparzenia, zatrzymanie akcji serca. Wszystko to, co może wydarzyć nam się w życiu codziennym - mówi Anita Etter, szefowa biura PCK w Grudziądzu.

Oprócz uczestników zawodów - na miejscu byli także pozoranci oraz sędziowie (w ich rolę wcielili się uczniowie klas mundurowych z III LO w Grudziądzu). Łącznie w całym przedsięwzięciu wzięło udział ponad 100 osób.

Spotkaliśmy się przed zawodami parę razy w szkole. Odgrywaliśmy scenki i to nam właśnie pomogło, ponieważ tutaj były podobne - mówi Julia Grabowska z II LO w Grudziądzu.

Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy w Grudziądzu. Posłuchaj relacji:

Relację z zawodów możecie zobaczyć także w naszej galerii zdjęć.

A to - jak uczniowie szkół średnich z Grudziądza i Łasina radzili sobie na poszczególnych stacjach najlepiej obrazuje krótki klip wideo, który dostępny jest na naszym facebooku "Eska Grudziądz News"

W mistrzostwach wygrała reprezentacja Zespołu Szkół Rolniczych w Grudziądzu w składzie: Wiktor Patulski, Julia Pipczyńska, Anna Jeneralska, Oliwia Jabłońska i Szymon Lipiec. I to właśnie oni wezmą teraz udział w etapie okręgowym który odbędzie się w Bydgoszczy (13 maja).

Drugie miejsce zajęła drużyna z wspomnianego II LO, a trzecie z III LO. Ponadto w zmaganiach z pierwszą pomocą udział wzięły także reprezentacje z: IV LO, Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół Mechanicznych  oraz Zespołu Szkół z Łasina .

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl