Małgorzata Taranowicz

i

Autor: Fot. Sejmik Województwa Kujawsko Pomorskiego Małgorzata Taranowicz

Region

Radna Małgorzata Taranowicz z Grudziądza opuszcza klub PIS. Ogłosiła niezależność

2023-12-19 10:06

Małgorzata Taranowicz, radna sejmiku z Grudziądza podczas grudniowej sesji (18 grudnia) ogłosiła swoje odejście z klubu radnych PIS.

Małgorzata Taranowicz oświadczyła, że od teraz będzie radną niezależną.

Zainspirowało mnie stanowisko sejmiku o ustanowieniu roku 2024 rokiem kobiet odważnych. Odtąd będę głosowała zgodnie z moim sumieniem, a nie ze stanowiskiem partii. Jeśli ktoś będzie mi zarzucał, że powinnam oddać dietę radnej, bo startowałam z listy PiS, to dodam tylko, że od początku przekazuje swą dietę na cele społeczne - powiedziała radna sejmiku.

Na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa przyjął uchwałę o ustanowieniu roku 2024 Rokiem Kobiet Odważnych, w nawiązaniu do odzyskania przez Polskę niepodległości.

W 2018 roku PiS miał w sejmiku 11 radnych, dzisiaj jest ich po odejściu radnej Taranowicz 8, nie jest też jasny status radnego Marka Hildebrandta, co może jeszcze zmniejszyć stan posiadania klubu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Mamed Khalidov po ogloszeniu walki z Adamkiem | Andrzej Kostyra